Marek Hamšík je 27. najočakávanejším hráčom ME vo futbale

Marek Hamšík
Slovenský futbalista Marek Hamšík z SSC Neapol strieľa gól do siete FC Bruggy počas zápasu Európskej ligy. Neapol, 17. september 2015. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 20. mája (WebNoviny.sk) – Prestížny francúzsky magazín France Football od 21. apríla do 9. júna, teda v predvečer štartu futbalových majstrovstiev Európy v tejto krajine, odkrýva deň po dni zostupný rebríček najočakávanejších hráčov šampionátu.

Dvadsaťsedmička na jeho zozname je líder slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. Zostavovatelia pripomínajú, že ide o kľúčového hráča talianskeho SSC Neapol, v ktorom pôsobí od roku 2007. „Bol vedúcim architektom dobrej neapolskej sezóny,“ píše France Football (FF) a podotýka, že aj v národnom tíme je 28-ročný ofenzívny záložník ťahúňom spoločne s Martinom Škrtelom. „S piatimi gólmi bol dominantnou postavou slovenského mužstva v úspešnej kvalifikácii,“ doplnil FF.

Pre Hamšíka bude blížiaci sa európsky šampionát vo Francúzsku (10. júna – 10. júla) druhým veľkým turnajom v kariére po MS v JAR 2010. „Slovensko tam v náročnej konkurencii Talianska, Paraguaja a Nového Zélandu zvládlo postúpiť zo skupiny. V spoločnosti Anglicka, Ruska a Walesu teraz bude mať čo robiť, aby sa mu to podarilo aj na nadchádzajúcom Eure,“ tvrdí FF.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hamšík
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentáciaSSC Neapol