Marián Čekovský pripravuje sólový album

Marián Čekovský
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Hudobník, spevák a skladateľ Marián Čekovský pripravuje sólový album. Nahrávku chce mať hotovú do dvoch mesiacov. „Iba klavír a zopár inštrumentov. Bude to taký Marián Čekovský meditative klavír,“ prezradil v rozhovore pre WEBNOVINY rodák z Humenného, ktorý bude skladby s hudobnými hosťami nahrávať v priestoroch Štátnej filharmónie Košice. Do štúdia sa pritom chystá už o dva týždne.

„Hudba je úžasný dar, a ten by mal ísť von v čase, keď to tak cítim ja a nie dajme tomu médiá.“Marián Čekovský, hudobník

Marián Čekovský je slovenský hudobník, skladateľ, spevák, komik a moderátor. Narodil sa 12. apríla 1977 v Humennom na východnom Slovensku. Hudobný talent rozvíjal v kapelách ako No Name, The Big H a Čekovský Band, počas kariéry spolupracoval s takými umelcami ako napríklad Richard Müller, Vašo Patejdl, Adriena Bartošová, Pavol Hammel, Robo Grigorov, Dara Rolins či IMT Smile.

Východniar chce jeho fanúšikom ponúknuť nielen zvukový, ale aj obrazový záznam z nahrávania na DVD. „Budem tam mať svojich spoluhráčov, s ktorými hrám desať rokov,“ povedal Čekovský, ktorý pri príprave počíta okrem iných napríklad s dirigentom Adriánom Harvanom či gitarovým mágom Henrym Tóthom. „Nebude to CD-čko pre to, aby som sa za každú cenu prezentoval, ale pretože som sa konečne dostal k nejakému vyjadreniu,“ prezradil 34-ročný hudobník. „Vyjadriť sa k životu hudbou je dosť komplikované, lebo niekedy sa človek dosť dlho hľadá. Hudba je úžasný dar, a ten by mal ísť von v čase, keď to tak cítim ja a nie dajme tomu médiá,“ uzavrel.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe adriena bartošováDara RolinsMarián ČekovskýPavol HammelRichard MüllerRobo GrigorovVašo Patejdl