Marián Hossa strelecky mlčí, ale je lídrom NHL

Marián Hossa
Marián Hossa Foto: SITA/AP
NEW YORK 15. októbra (WEBNOVINY) – Marián Hossa až na jednu výnimku síce v novej sezóne hokejovej NHL strelecky mlčí, ale všestrannosť slovenského krídelníka dokumentuje iná štatistika – je lídrom súťaže v počte získaných pukov.

Skúsený 34-ročný útočník Chicaga ich má na svojom konte po piatich stretnutiach už trinásť.

„S jeho obrannou hrou som spokojný. Verím, že góly z jeho hokejky už sú na ceste,“ uviedol podľa ESPN Chicago tréner tímu Joel Quenneville.

Hossa nazbieral v doterajších piatich dueloch nového ročníka dva kanadské body (1+1), bránku súpera ohrozil dovedna 17-krát, ale cestu do siete si našiel iba jediný puk.

„Nie je to ideálne, ešte nie som tam, kde by som chcel byť. Dostávam sa do šancí, ale nepremieňam ich. Stále pracujem na nácviku streľby a zakončenia,“ poznamenal Hossa, ktorý mal problémy s chrbtom, ale vážny test – dva zápasy za dva dni – jeho telo zvládlo.

„Mám radosť, ako reagovalo na túto záťaž,“ doplnil trenčiansky rodák, ktorého úspešnosť streľby je v tejto sezóne zatiaľ necelých šesť percent.

Priemerne ide v jeho prípade o dvojnásobne vyššie číslo, v uplynulom majstrovskom ročníku sa dokonca vyšplhalo na 14,7 %.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joel QuennevilleMarián Hossa
Firmy a inštitúcie Chicago Blackhawks