Marko Mirgorodský vybojoval pre Slovensko zlatú medailu na majstrovstvách Európy

Marko Mirgorodský
Marko Mirgorodský. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

HOHENLIMBURG 20. augusta (WebNoviny.sk) – Marko Mirgorodský vybojoval pre Slovensko zlatú medailu na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v nemeckom Hohenlimburgu.

V Nemecku mladý kanoista v kategórii do 23 rokov potvrdil výbornú formu, keďže pred mesiacom na domácom svetovom šampionáte v Čunove získal v rovnakej kategórii tiež zlato. V predpoludňajšom semifinále bol Mirgorodský až siedmy, v piatok z prvej kvalifikácie postupoval z tretej pozície.

Ide už o piatu medailu pre Slovensko na podujatí v Hohenlimburgu – v piatok v súťažiach hliadok získali slovenské tímy zlato aj bronz, v sobotu si striebro vyjazdili deblkanoisti Matúš Gewissler s Jurajom Skákalom v kategórii pretekárov do 23 rokov a juniorský kajakár Adam Gonšenica.

ME juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome

• Hohenlimburg – nedeľa

DO 23 ROKOV

C1 muži – semifinále (10 najlepších do finále): 1. Cédric Joly (Fr.) 107,60 s (2), … 7. Marko Mirgorodský (SR) 108,85 (0) – postúpil do finále
finále: 1. Marko Mirgorodský (SR) 104,28 s (0)

C1 ženy – semifinále (10 najlepších do finále): 1. Nadine Weratschnigová (Rak.) 121,96 s (0), 2. Simona Maceková (SR) 124,86 (0) – postúpila do finále
finále: 1. Miren Lazkanová (Šp.) 119,05 s (0), … 6. Simona Maceková (SR) 125,67 (4)