Marťan Ridleyho Scotta príde do kín skôr ako sa plánovalo

Matt damon
Americký herec Matt Damon. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Dobrodružné sci-fi The Martian, ktoré mali v amerických kinách začať premietať 25. novembra tohto roka, si budú môcť diváci pozrieť už od 2. októbra.

Spoločnosť 20th Century Fox sa totiž po tom, ako v pondelok zverejnila prvý oficiálny trailer snímky, rozhodla zmeniť dátum jej distribučnej premiéry. V pôvodne plánovanom termíne uvedú do amerických kín horor Victor Frankenstein.

Video: Oficiálny trailer filmu The Martian
Réžie filmu
The Martian

sa ujal Ridley Scott, ktorý má na konte snímky ako Votrelec (1979), Blade Runner (1982), Gladiátor (2000), Hannibal (2001), Čierny jastrab zostrelený (2001) či Pavučina lží (2008). O scenár sa postaral Drew Goddard, pričom vychádzal z rovnomennej knihy amerického spisovateľa Andyho Weira z roku 2011. Román vyšiel aj v slovenskom preklade pod názvom Marťan.

Hlavného hrdinu, kozmonauta Marka Watneyho, ktorý je jedným z účastníkov misie na Mars, si zahral Matt Damon. Posádku však zastihne silná búrka, po ktorej zostane Watney na červenej planéte celkom sám. V snímke uvidia diváci okrem 44-ročného Damona napríklad aj Jessicu Chastain, Kate Maru, Sebastiana Stana, Michaela Peňu, Chiwetela Ejiofora, Kristen Wiig či Seana Beana.

Informácie pochádzajú z webstránky deadline.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matt DamonRidley Scott