Martikán, Gönci a Tešovič vyrovnajú rekord v účasti na OH

Michal Martikán
Foto: SITA/MIchal Burza

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Vodný slalomár Michal Martikán, strelec Jozef Gönci i vzpierač Martin Tešovič pocestujú na piate olympijské hry v kariére, čím vyrovnajú slovenský rekord v počte účasti na tomto športovom sviatku.

Martikán a Gönci nechýbali ani na jedných OH v ére samostatnosti, premiéru zažili v Atlante 1996. Tešovič si doteraz pripísal tri účasti pod piatimi kruhmi v letnej a jednu v zimnej „verzii“ hier.

Pred štyrmi rokmi v Pekingu sa nechal odvážiť, ale pre zranenie napokon nezasiahol do kategórie do 105 kg.

Tešovičovým jediným umiestnením na OH je 10. miesto v kategórii do 91 kg v Atlante v roku 1996, v roku 2004 v Aténach ho v dvojboji v kategórii do 105 kg neklasifikovali, lebo v trhu nemal ani jeden platný pokus.

Slovenskými rekordérmi v počte účastí na olympijských hrách sú zatiaľ plavkyňa Martina Moravcová, sánkarka Mária Jasenčáková, biatlonistka Martina Halinárová (štartovala aj pod menami Jašicová a Schwarzbacherová) a bežec na lyžiach Ivan Bátory.

Zo súčasnej výpravy na Hry XXX. olympiády v Londýne (27. júla – 12. augusta) sa na vrchole štvorročného obdobia štvrtýkrát predstavia Peter a Pavol Hochschornerovci, ktorí sa môžu zapísať do histórie ako prví vodní slalomári so štyrmi zlatými medailami v sérii, a rýchlostný kanoista Erik Vlček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik VlčekIvan BátoryJozef GönciMária JasenčákováMartin TešovičMartina HalinárováMartina MoravcováMichal Martikán