Martin Dúbravka reagoval na špekulácie o zmene pôsobenia, na iný klub vraj nemyslí

Martin Dúbravka
Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka.

NEWCASTLE 14. januára (WebNoviny.sk) – Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka sa kvalitnými výkonmi v drese anglického Newcastlu United dostal do hľadáčika viacerých európskych klubov. V nedávnom čase sa v súvislosti so žilinským rodákom spomínal taliansky šampión Juventus Turín.

Od utorka tridsiatnik (nar. 15. januára 1989) Dúbravka sa však priznal, že ho podobné špekulácie nezaujímajú. „Veľa ľudí sa ma pýta, či zostanem alebo nie, nemyslím však na žiadny iný klub okrem Newcastlu. Som tu veľmi šťastný,“ uviedol slovenský gólman pre britský Daily Star.

Anglická Severovýchodná asociácia futbalových novinárov vyhlásila Dúbravku za najlepšieho hráča spomenutého regiónu v uplynulom kalendárnom roku. „Momentálne sa stopercentne zameriavam na prácu v Newcastli United a udržanie nášho mužstva v Premier League. Uvidíme, čo príde, ale v tejto chvíli musíme bojovať a snažiť sa zbierať body, ktoré nám chýbajú. Nemá zmysel myslieť na veci, ktoré neovplyvníme,“ doplnil Dúbravka.

Strakám“ z Newcastlu po 22. kole Premier League 2018/2019 patrí až 18. pozícia v tabuľke, ktorá znamená zostup do druhej ligy. Na šestnásty Southampton a sedemnásty Cardiff v tejto chvíli strácajú bod.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Dúbravka
Firmy a inštitúcie Newcastle United