Martin Faško-Rudáš zažiaril v zámorí, za 140 sekúnd strelil hetrik (video)

Saskatoon Blades, WHL
Útočník Martin Faško-Rudáš sa so spoluhráčmi teší z jedného zo svojich troch gólov, ktoré strelil do siete Victorie Royals a jeho Saskatoon Blades zvíťazil 4:3 po predĺžení. Foto: www.facebook.com.

Slovenský hokejový útočník Martin Faško-Rudáš má za sebou jeden z najvydarenejších zápasov v rámci pôsobenia v zámorskej juniorskej súťaži Western Hockey League (WHL), ktorá patrí medzi tri najprestížnejšie ligy združené pod hlavičkou CHL.

Saskatoon zvíťazil 4:3 po predĺžení

Rodák z Banskej Bystrice hrajúci za Saskatoon Blades strelil hetrik v utorňajšom zápase proti Victorii Royals, v ktorom jeho tím zvíťazil 4:3 po predĺžení. Na tri góly potreboval iba 2 minúty a 20 sekúnd.

Chvíle devätnásťročného krídelníka, ktorý reprezentoval Slovensko na nedávnych juniorských MS v Česku, prišli v tretej tretine duelu za stavu 0:2.

V čase 46:13 min znížil strelou z ľavého kruhu na rozdiel jediného gólu, o 92 sekúnd neskôr z podobnej pozície vyrovnal na 2:2 a v čase 48:33 min už Saskatoon viedol najtesnejším rozdielom po zásahu Faška-Rudáša z predbránkového priestoru.

Faško-Rudáš prežíva vo WHL vydarené obdobie

Hráči Victorie síce ešte v riadnom hracom čase vyrovnali, no hokejisti Blades sa presadili už v 36. sekunde predĺženia a potešili domácich fanúšikov.

„Musím sa poďakovať spoluhráčom za výborné prihrávky, veľmi mi pri góloch pomohli. Bola to skvelá práca celého tímu,“ povedal pre klubový web slovenský útočník po druhom hetriku zámorskej kariéry, vďaka ktorému ho vyhlásili aj za prvú hviezdu zápasu.

Faško-Rudáš momentálne prežíva vo WHL vydarené obdobie. Od januárovej výmeny z Everettu Silvertips do Saskatoonu nazbieral v novom pôsobisku 9 bodov (5+4) v 7 stretnutiach, pričom v dvoch prípadoch si zapísal tri body. Blades figurujú v tabuľke Východnej konferencie na ôsmom mieste a nemala by im ujsť účasť v play-off.