Martin Freeman sa rozlúčil s postavou Bilba

Freeman
Martin Freeman ako Bilbo Foto: SITA/AP/Warner Bros

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Britský herec Martin Freeman nakrútil svoju poslednú scénu ako Bilbo Bublík v trilógii Hobit. Na sociálnej sieti Facebook to oznámil režisér Peter Jackson.

„Koniec úžasného dva a pol roka. V tejto úlohe si neviem predstaviť nikoho iného – je to postava, o ktorú sa Martin staral a tvoril ju s láskou a úžasnými schopnosťami,“ napísal. „Rozlúčili sme sa s našimi elfmi, ľuďmi, čarodejníkmi a teraz aj s hobitom. Som veľmi spokojný s tým, čo sme nakrútili. Ďalšie dva filmy budú skvelé,“ dodal.

Trojica prequelov Jacksonovej trilógie Pán prsteňov (2001, 2002 a 2003) sleduje dobrodružstvá hobita Bilba na výprave s cieľom znovu získať Erebor – stratené kráľovstvo trpaslíkov v Osamotenej hore.

Putuje spolu s 13 trpaslíkmi a čarodejníkom Gandalfom. Svoje úlohy z Pána prsteňov si v novej trilógii zopakovali Ian Holm ako starší Bilbo, Ian McKellen ako Gandalf, Cate Blanchett ako elfka Galadriel, Orlando Bloom ako elf Legolas, Elijah Wood ako Frodo, Andy Serkis ako Glum, Christopher Lee ako Saruman či Hugo Weaving ako elf Elrond. Herecké obsadenie tvoria aj predstavitelia trinástich trpaslíkov Richard Armitage (Thorin), Ken Stott (Balin), Graham McTavish (Dwalin), William Kircher (Bifur), James Nesbitt (Bofur), Stephen Hunter (Bombur), Dean O’Gorman (Fili), Aidan Turner (Kili), John Callen (Oin), Peter Hambleton (Gloin), Jed Brophy (Nori), Mark Hadlow (Dori) a Adam Brown (Ori), a tiež Evangeline Lilly, Billy Connolly, Barry Humphries, Luke Evans, Stephen Fry, Ryan Gage, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Jeffrey Thomas a Benedict Cumberbatch.

Prvá časť filmovej trilógie Hobit s podtitulom Neočakávaná cesta absolvovala svetovú premiéru 28. novembra 2012 vo Wellingtone a do slovenských kín prišla 13. decembra 2012.

Pokračovanie Bilbovej dobrodružnej výpravy s názvom Hobit: Smaugova pustatina by sa malo do slovenských kín dostať 12. decembra 2013, záverečná časť Hobit: Cesta tam a späť má zatiaľ slovenskú premiéru naplánovanú na 17. decembra 2014.

Najvýznamnejšou úlohou 41-ročného Martina Freemana je práve spomínaná rola Bilba. Diváci ho však môžu poznať aj zo seriálu Sherlock (2010) ako doktora Johna Watsona či zo seriálu The Office (2001-2003) a filmov Láska nebeská (2003), Súmrak mŕtvych (2004), Stopárov sprievodca po Galaxii (2005), Krádeže a vlámania (2006), Jednotka príliš rýchleho nasadenia (2007) či Wild Target (2010).

Informácie zverejnila webstránka www.aceshowbiz.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benedict CumberbatchCate BlanchettElijah WoodIan McKellenMartin FreemanOrlando BloomPeter JacksonStephen Fry