Martin Kližan postúpil v Pekingu do finále kvalifikácie

Klizan
Martin Kližan vracia úder Američanovi Samovi Querreymu počas play-off Davisovho pohára. Spojené štáty, 12. septembra 2014. Foto: SITA/AP

PEKING 27. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan bol na pokraji vypadnutia, ale napokon postúpil do finále kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu.

Nasadená dvojka v kvalifikácii Kližan zdolal domáceho držiteľa voľnej karty Sin Kaa 4:6, 7:6 (7), 6:1. Stretnutie trvalo 121 minút a slovenský tenista v druhom sete prehrával už 1:5 a za stavu 4:6 a 4:5 pri podaní súpera odvrátil štyri mečbaly 20-ročného Sin Kaa, ktorému patrí v rebríčku ATP vo dvojhre 944. priečka.

Súperom Kližana (56. v renkingu ATP) vo finále kvalifikácie bude Ind Somdev Devvarman (141.), ktorý zdolal Austrálčana Matthewa Ebdena 6:7 (6), 7:5, 6:2.

Práve s Ebdenom mal Kližan nastúpiť vo štvorhre v kvalifikačnom súboji o postup do hlavnej súťaže, ale napokon sa bez boja vzdali švédsko-americkej dvojici Johan Brunström, Nicholas Monroe.