Martin Kližan v prvom sete prehrával 0:4, ale nakoniec vyhral zápas prvého kola v Petrohrade

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan. Foto: archívne, SITA/AP

PETROHRAD 17. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 St. Petersburg Open v ruskom Petrohrade (dotácia 1 175 190 USD, tvrdý povrch v hale).

V pondelňajšom stretnutí 1. kola si poradil s domácim Jevgenijom Donským, ktorého zdolal za 91 minút 6:4, 6:4. Kližan predviedol obrat, keď v prvom sete prehrával 0:4, následne získal sedem gemov za sebou. V desiatej hre druhého dejstva premenil tretí mečbal pri podaní súpera.

„Mám na tento turnaj pozitívne spomienky, pred šiestimi rokmi som tu získal trofej. Verím, že sa mi podarí v Petrohrade opäť uspieť. Ja sa tu na dvorci cítim dobre,“ povedal Kližan po víťazstve nad Donským.

V osemfinálovom 2. kole si 29-ročný Bratislavčan zmeria sily s dvojkou singlového „pavúka“ Talianom Fabiom Fogninim, ktorého zdolal v roku 2012 vo finále na tomto podujatí presvedčivo 6:2, 6:3. „Fabio je skvelý hráč, určite to bude super zápas,“ doplnil Martin Kližan.