Martin Klus hovoril s vedením SaS o prípadnej kandidatúre na europoslanca

Martin Klus
Poslanec parlamentu za SaS Martin Klus. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 2. augusta (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Martin Klus si vie predstaviť, že by sa v budúcnosti zhostil úlohy europoslanca.

Uviedol to pre agentúru SITA v odpovedi na otázku, či plánuje vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) v roku 2019 kandidovať za poslanca Európskeho parlamentu.

„Diskutoval som na túto tému s vedením strany SaS a nateraz sme sa zhodli na tom, že by moja prítomnosť mohla byť užitočnejšia najmä v kampani do parlamentných volieb. Rád by som bol aktívne nápomocný, aby sa SaS stala súčasťou vlády, a možno aj ja osobne. Preto o eurovoľbách v roku 2019 neuvažujem,“ vyhlásil Klus.

Napriek tomu je presvedčený, že práca europoslanca je nielen zaujímavá, ale aj mimoriadne dôležitá pre občanov.„Hájiť záujmy vlastnej krajiny v tak zložitom orgáne, akým je Európsky parlament, je nepochybne mimoriadne dôležitou a zodpovednou úlohou. Viem si predstaviť, že by som sa jej do budúcna zhostil. V tomto veku však považujem za dôležitejšie získať skúsenosti na národnej úrovni, prípadne z iných stupňov diplomacie,“ dodal poslanec z SaS.

Voľby do Európskeho parlamentu

Europoslanci v apríli podporili návrh Rady Európskej únie, aby sa nasledujúce voľby do Európskeho parlamentu (EP) uskutočnili v dňoch 23. – 26. mája 2019. Termín volieb do EP navrhla Konferencia predsedov (predseda EP a lídri politických skupín) ešte 11. januára.

Následne sa ním zaoberala Rada EÚ, ktorá ho 13. marca formálne predložila a zaslala poslancom. Návrh spracoval Výbor EP pre ústavné veci, ktorý ho podporil a posunul plénu EP na schválenie. Europarlament termín volieb v apríli schválil pomerom hlasov 492 ku 14, pričom 24 poslancov sa zdržalo hlasovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Klus
Firmy a inštitúcie Európsky parlamentSaS Sloboda a Solidarita