Martin Krčmárik končí na poste viceprezidenta Policajného zboru

Vypočúvanie kandidátov na post šéfa policajnej inšpekcie
Viceprezident Policajného zboru Martin Krčmárik počas vypočúvania kandidátov na funkciu riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR v rámci zasadnutia Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť v Národnej rade SR. Bratislava, 10. apríl 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel. Bratislava, 10. apríl 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Jeden z viceprezidentov Policajného zboru Martin Krčmárik končí vo funkcii. Informáciu priniesla TV Markíza, pričom ju potvrdilo aj Prezídium Policajného zboru.

„Martin Krčmárik si k 15. máju podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru v Policajnom zbore,“ povedal pre agentúru SITA hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Martin Krčmárik pôsobil v Policajnom zbore od roku 1993 s výnimkou obdobia rokov 2011 až 2012, keď pôsobil na ministerstve spravodlivosti. Vo funkcii policajného viceprezidenta bol od roku 2017. Nedávno sa uchádzal o post riaditeľa policajnej inšpekcie. Vo výberovom konaní však uspel dočasný šéf inšpekcie Adrián Szabó.

Prezidentom Policajného zboru je od roku 2018 Milan Lučanský, pričom ho vo funkcii potvrdili aj v tohtoročnom výberovom konaní. Prvou viceprezidentkou PZ je Jana Maškarová a ďalším viceprezidentom je Róbert Bozalka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Krčmárik
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR