Martin otočil proti Žiline, rozhodli posledné sekundy zápasu

MHC Martin - MsHK Doxxbet Žilina
Zľava: obranca Marek Pacalaj z MHC Martin, brankár Michal Dzubina z MHC Martin a útočník Matúš Matis z MsHK Doxxbet Žilina počas dohrávky 14. kola Tipsport ligy medzi MHC Martin - MsHK Doxxbet Žilina. Martin, 16. december 2016. Foto: SITA/Milo Fabian

MARTIN 16. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Martina uspeli na vlastnom ľade, keď zdolali hráčov Žiliny 2:1 v piatkovej dohrávke 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

Hostia sa ujali vedenia v úvodnej tretine gólom Mareka Hovorku. Domácim sa podarilo vyrovnať na začiatku záverečného dejstva – presadil sa fínsky obranca Jere Pulli. Martin napokon získal všetky tri body: šesť sekúnd pred koncom stretnutia svojím druhým zásahom v zápase rozhodol Pulli. Martinčania zvíťazili tretíkrát po sebe a figurujú na 5. mieste v tabuľke, o štyri body za Žilinčanmi.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – dohrávka 14. kola – piatok:
MHC Martin – MsHK Doxxbet Žilina 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 42. Pulli (P. Koyš, Bačík), 60. Pulli (B. Rapáč, Heizer) – 12. Marek Hovorka (P. Mikuš, L. Handlovský)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Bačík (Martin) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Holienka, 1855 divákov

Martin: Dzubina – Bačík, Pulli, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, M. Dvořák, Pacalaj – P. Koyš, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Markovič – R. Mráz, Pokrivčák, Korostin – Surovka, A. Jurášek, D. Rzavský

Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Mendrej, Gutwald – Švihálek, Marek Hovorka, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Švec, Matis

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkovom dohrávanom súboji 14. kola:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.