Martin po žltačke uchmatol bod Košiciam, Poprad zdolal Nitru

Nitra poprad
Branislav Mezei z HK Nitra (vpravo) a Dávid Bondra z HK Poprad (uprostred) počas 18. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 medzi HK Nitra – HK Poprad. Nitra, 11. november 2016. Foto: SITA/Martin Havran

ZVOLEN 11. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili na ľade Zvolena 4:3 po predĺžení v piatkovom zápase 18. kola Tipsport ligy 2016/2017.

Hostia zaostávali po I. tretine 0:2, ešte v 52. min rovnako o dva góly 1:2, ale zásluhou veteránov Mareka Urama a Juraja Faitha sa im podarilo vyrovnať. V 40. sekunde predĺženia potom rozhodol o druhom bode pre Liptákov Matúš Sukeľ. Nováčik súťaže sa drží na lichotivom 5. mieste tabuľky.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 – 0:1)

Góly: 4. McGregor (B. Mráz), 8. J. Žilka (Martin Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) – 23. M. Sukeľ (M. Uram, Kriška), 52. M. Uram (Makovský), 59. J. Faith (Rudolf Huna, M. Uram), 61. M. Sukeľ

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Junek, Kollár, 1155 divákov

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, Hraško, Andersons, Valenta, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, Hataš – McGregor, B. Mráz, Klhůfek – Puliš, P. Zuzin, J. Majdan – J. Žilka, L. Jurík, Martin Ďaloga – Halama, Jakubík, S. Petráš

Liptovský Mikuláš: Križan – M. Šiška, Mezovský, Makovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, J. Faith – Kabáč, Stümpel, Števuliak

Český útočník Tomáš Pitule z trestného strieľania v 63. min rozhodol o víťazstve Nových Zámkov na ľade Trenčína 3:2 v piatkovom zápase 18. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017.

Hostia mali v 16. min dvojgólový náskok, o zmazanie ktorého sa v drese „vojakov“ postarala dvojica so skúsenosťami zo severoamerickej NHL Peter Ölvecký, Marcel Hossa. Trenčania však nevyhrali už päť duelov v sérii a v tabuľke sú stále šiesti, Novozámčania so zápasom k dobru o jeden bod pod nimi.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 20. Ölvecký (Sojčík, L. Kozák), 26. Marcel Hossa (R. Dlouhý, Holenda) – 9. Cardwell (Saarinen, Bahenský), 16. Dubec (Čaládi, Martin Chovan), 63. Pitule (tr. strieľanie)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rohodovali: Goga – Kacej, Orolín, 2073 divákov

Trenčín: Chábera – L. Kozák, Drgoň, Obšut, Holenda, Bohunický, Hatala, Šefčík, Jáchym – Sojčík, Ölvecký, J. Gašparovič – R. Dlouhý, Síkela, Marcel Hossa – Veilleux, Šimun, T. Sýkora – D. Hudec, J. Švec, Briestenský

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Ďurčo, Sucharda, Martin Chovan, Mäkinen – Bahenský, Brabenec, Saarinen – L. Hvila, Kytnár, Michal Hudec – M. Paulovič, Pitule, Fábry – R. Lelkeš, Čaládi, Dubec

Vedúci tím tabuľky hokejovej Tipsport ligy HC ‘05 iClinic Banská Bystrica potvrdil úlohu favorita v piatkovom zápase na ľade Žiliny, kde triumfoval presvedčivo 6:2. Hostia viedli už v 9. min 2:0, v polovici duelu už bolo rozhodujúcich 5:1.

Skúsený útočník Tomáš Surový sa na plnom zisku „baranov“ podieľal 4 kanadskými bodmi (1+3). Banskobystričania sú so 46 bodmi na čele súťaže, druhí Košičania so zápasom k dobru ich majú o štyri menej.

MsHK Doxxbet Žilina – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Góly: 12. J. Jurík (Marek Hovorka, P. Mikuš), 40. Marek Hovorka (L. Handlovský, Denis Rehák) – 4. Wishart (Truchno), 9. Buc (T. Surový, Hickmott), 16. Maione (Buc, T. Surový), 29. T. Surový (Kubka, Buc), 30. Róth (Bezúch), 48. Maione (Hickmott, T. Surový)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Bednár, Gajan, 1195 divákov

Žilina: T. Tomek (30. Mikoláš) – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – J. Jurík, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, Rogoň – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, E. Švec

Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Róth, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Truchno, Lunter – Lamper, M. Češík, Matoušek – Bezúch, Tamáši, R. Tománek

Posledný tím tabuľky hokejovej Tipsport ligy HK Poprad prekvapujúco zvíťazil hladko 5:2 na ľade majstrovskej Nitry v piatkovom stretnutí 18. kola.

Podtatranci už v 15. min viedli 3:0, a hoci sa domácim podarilo v druhej tretine znížiť na rozdiel jediného gólu, v poslednej časti hry nevyrovnali a inkasovali ešte dvakrát. O plný bodový zisk hostí sa postaralo päť rôznych strelcov. Obhajca tipsportligového titulu prehrali tretí duel v sérii.

HK Nitra – HK Poprad 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Góly: 33. J. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (P. König, Milam) – 6. Lichanec (Štrauch, Semorád), 8. Štrauch (Lichanec, Krempaský), 15. B. Rapáč (Troliga, Kurali), 43. Krempaský (Lichanec), 60. Zagrapan

Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše M. Versteeg 10 min osobný trest – Abramov 5+DKZ za napadnutie, Lichanec 10 min osobný trest, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozodovali: Lokšík, M. Novák – Krajčík, Výleta, 2541 divákov

Nitra: Michal Valent (15. Foltán) – Milam, M. Versteeg, Pupák, Mezei, P. König, Ordzovenský, Piačka, F. Kuzma – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – S. Chalupa, L. Paukovček, M. Bene

Poprad: Šúrek – Lubor Pokovič, Š. Fabian, Dinda, J. Brejčák, R. Suchý, Kurali, Krempaský, Bagin – Kroták, Mlynarovič, Abramov – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – B. Rapáč, Troliga, D. Bondra – Semorád, Lichanec, Štrauch

Hokejisti Martina sa po dlhej pauze spôsobenou žltačkou v piatok vrátili do tipsportligového kolotoča – a celkom úspešne.

Hoci proti favorizovaným Košiciam prehrávali po I. tretine 0:3, v zostávajúcom čase sa im najmä zásluhou dvoch gólov a asistencie ruského útočníka Sergeja Korostina podarilo vyrovnať a dotiahnuť duel do samostatných nájazdov. V nich už boli úspešnejší hostia zásluhou Mareka Bartánusa. Martinčania do piatka hrali naposledy v nedeľu 16. októbra v Banskej Bystrici (2:6) ešte v rámci 13. kola, potom prišla správa o výskyte infekčného ochorenia.

MHC Martin – HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (0:3, 2:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 34. Korostin (J. Tabaček, Heizer), 37. Korostin (J. Tabaček, P. Koyš), 57. Heizer (Korostin, P. Koyš) – 13. L. Nagy (M. Dudáš, Boltun), 18. L. Nagy, 20. Michel Miklík (Boltun, L. Nagy), rozhodujúci sam. nájazd: M. Bartánus

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše L. Nagy (Košice) 5+10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Tvrdoň, Synek, 1750 divákov

Martin: Corbeil – M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Pulli, Michalčin, M. Leško, Pacalaj – P. Koyš, Heizer, Korostin – Surovka, Galamboš, J. Markovič – Kadura, Murček, Pokrivčák – Jurášek, Dokšin, R. Varga

Košice: Kopřiva – Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, L. Matejka, E. Šedivý, Pavúk – L. Nagy, Boltun, Michel Miklík – M. Bartánus, J. Milý, Bicek – P. Bartoš, Suja, Spilár – Tibor Varga, R. Hruška, T. Hričina – T. Klíma

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 18. kola:

HK Orange 20 15 1 0 0 0 0 14 14:65 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Marcel HossaMarek HovorkaMatúš SukeľMichal HudecMichel MiklíkPeter ÖlveckýRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš Surový