Martin zdolal úradujúceho majstra, Trenčín s ďalšou prehrou

Martin zvíťazil nad úradujúcim majstrom,
Sprava: Roman Tománek z HC ´05 iClinic Banská Bystrica, Lukáš Bohunický HK Dukla Trenčín a Matej Češík z HC ´05 iClinic Banská Bystrica počas zápasu 34. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Dukla Trenčín - HC ´05 iClinic Banská Bystrica. Trenčín, 30. december 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr

MARTIN 30. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti MHC Martin zvíťazili nad úradujúcim majstrom z Nitry tesne 4:3 v piatkovom stretnutí 34. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Hráči z Turca sa po troch prehrách tešili z trojbodového zápisu. Po 40 minútach bol nerozhodný stav 2:2, v záverečnej tretej tretine Filip Surovka a Patrik Bačik poslali domácich do vedenia o dva góly, za Nitru v 56. min stihol odpovedať už len Radoslav Macík.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 34. kolo – piatok:

MHC Martin – HK Nitra 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Góly: 22. Pulli (Heizer, B. Rapáč), 24. R. Varga (Markovič), 46. Surovka (Markovič), 49. Bačik (Brňák, Galamboš) – 17. Cope (Milam, Marek Slovák), 24. Cope (Marek Slovák, Milam), 56. Macík (J. Štefanka)

Vylúčení: 3:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Riš, M. Smrek, 1754 divákov

Martin: Dzubina – J. Tabaček, Pulli, Brňák, Bačik, M. Dvořák, Pacalaj, Salija, Rusina – P. Koyš, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Korostin – Markovič, R. Dlouhý, Surovka – R. Mráz, Jurášek, D. Rzavský

Nitra: Halo – Rais, Milam, Mezei, Meland, Ordzovenský, Pupák, S. Chalupa, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Cope – M. Tvrdoň, Krištof, J. Šiška – Bajtek, L. Paukovček, H. Ručkay – Bene, J. Štefanka, Macík

Hokejisti Dukly Trenčín nebodovali už v siedmom majstrovskom stretnutí za sebou, naposledy nevyšli naprázdno 6. decembra na ľade Nových Zámkov (4:3 po sam. nájazdoch). „Vojaci“ v piatkovom stretnutí podľahli v domácom prostredí favorizovanému úradujúcemu vicemajstrovi z Banskej Bystrice 3:5 a zostali na poslednej priečke v tabuľke Tipsport ligy.

O triumf „baranov“ sa najväčšou mierou postaral ruský útočník Viačeslav Truchno, ktorý strelil jeden gól a tri razy asistoval. Banská Bystrica si upevnila líderské postavenie v klasifikácii, má už šesťbodový náskok pred druhými v poradí Košicami.

HK Dukla Trenčín – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)

Góly: 14. J. Ručkay (Bulík, Holenda), 17. Marcel Hossa (A. Tužinský, Bezúch), 51. T. Sýkora (Denis Hudec, Pavúk) – 6. Truchno (Buc, Maione), 7. Maione (Truchno, Hickmott), 15. Hickmott (Truchno), 25. Buc (Truchno, Hickmott), 59. Zigo (Lamper, M. Češík)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Výleta, J. Tvrdoň, 2085 divákov

Trenčín: Kutej – Obšut, Drgoň, Bohunický, Holenda, Trška, Pavúk, J. Danko, Šefčík – Marcel Hossa, Sojčík, Bezúch – J. Ručkay, Bulík, J. Gašparovič – Denis Hudec, J. Švec, T. Sýkora – Meidl, A. Tužinský, Ján Pardavý ml.

Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Matuškin, P. Luža, Cebák, I. Ďatelinka, Ťavoda – Buc, Truchno, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Lamper, Zigo, M. Róth – R. Tománek, M. Češík, Belluš

Obrat z 0:2 po prvej tretine na 5:2 po záverečnom klaksóne sa v piatkovom zápase podaril hokejistom Nových Zámkov. V súboji dvoch nováčikov najvyššej súťaže viedli hostia zásluhou Urama a Róberta Hunu 2:0, Lelkeš a Kytnár sa v prostrednej dvadsaťminútovke postarali o vyrovnanie. V poslednej tretine sa v drese HC presadili legionári Brabenec, Sandgren a Cardwell, ktorí rozhodli o troch bodoch. Mikulášania prehrali piaty z uplynulých siedmich duelov a klesli na ôsmu pozíciu v tabuľke, Novozámčania sú deviati.

HC Nové Zámky – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Góly: 30. R. Lelkeš (M. Hudec, Cardwell), 37. Kytnár (Saarinen, Cardwell), 47. Brabenec (Cardwell, Čaládi), 55. Sandgren (Brabenec, Čaládi), 57. Cardwell (Brabenec, Čaládi) – 7. M. Uram (z tr. strieľania), 11. Róbert Huna (Richard Huna, Rudolf Huna)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Šefčík, Junek, 1524 divákov

Nové Zámky: J. Chovan – V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – M. Paulovič, Brabenec, Čaládi – J. Tibenský, M. Hudec, Saarinen – R. Lelkeš, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Dominik Rehák, Pitule

Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, Makovský, M. Šiška, Moravčík, Kadlubiak – J. Sukeľ, Stümpel, Števuliak – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – Uhrík, Kabáč

Štyri využité presilovky, po dve na každej strane, a víťazstvo Košíc 3:2 po predĺžení ponúkol piatkový duel v Žiline. Hostia viedli 1:0 aj 2:1, domácim sa dvakrát v početnej výhode podarilo vyrovnať. O dvoch bodoch pre „oceliarov“ rozhodol v tretej minúte predĺženia Tibor Varga. Košičania majú na 2. priečke tabuľky 6-bodové manko na vedúcich Banskobystričanov, Žilinčania sa napriek tretej prehre z uplynulých štyroch zápasov stále držia na 4. priečke.

MsHK Doxxbet Žilina – HC Košice 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 32. J. Jurík (Juraško, Marek Hovorka), 53. Holovič (Stupka) – 26. M. Dudáš (Deyl, J. Milý), 38. Suja (J. Milý, Hrčina), 63. Tibor Varga (Suja, L. Nagy)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – Stanzel, Holienka, 1609 divákov

Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Švihálek, Ondruš, Rogoň

Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Koch, E. Šedivý, Jankovič, L. Matejka, R. Hruška, Vašíček – L. Nagy, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hrčina – Tibor Varga, T. Klíma, Šoltés – P. Bartoš, Vrábeľ, M. Novotný

Z víťazstva sa tešili aj hokejisti Popradu, ktorí v piatkovom dueli zvíťazili na ľade Zvolena tesne 3:2. Hostia viedli pod Pustým hradom v 5. min už 2:0, ale Daniel Krejči ešte pred odchodom do kabín na prvú prestávku stihol streliť kontaktný gól. V 46. min zvýšil 44-ročný veterán Arne Kroták svojím druhým presným zásahom v stretnutí na 3:1 pre Podtatrancov, na ktorý stihli domáci odpovedať už iba znížením skóre z hokejky Juraja Majdana. Snaha Zvolenčanov aspoň o vyrovnanie nebola úspešná.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. D. Krejči (L. Novák, Puliš), 49. J. Majdan (Hraško, T. Valenta) – 3. Bagin (Mlynarovič), 5. Kroták (R. Suchý, Matúš Paločko), 46. Kroták (R. Suchý)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, M. Novák – Jobbágy, Korba, 1398 divákov

Zvolen: Šimko – D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Dubeň, Habšuda, Hataš – L. Novák, Puliš, P. Zuzin – J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek – Šišovský, Síkela, J. Žilka – Marcinek, Jakubík, J. Tatár

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Postnikov, A. Ježek, Lubor Pokovič, Bagin – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták – Vašaš, Murček, D. Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Matej Paločko

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 34. kola:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Arne KrotákJán PardavýMarcel HossaMarek HovorkaRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna