Martinskí hokejisti vydreli víťazstvo s Orange 20

Martin

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov utorňajších dohrávaných stretnutí základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – Slovnaft extraligy 2010/2011:

Dohrávka 19. kola:

MHC Mountfield – HK Orange 20 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Góly: 15. Uram (A. Novotný), 34. Appel (P. Klepáč), 37. I. Rataj (Uram, Drgoň), 42. Appel (P. Klepáč, J. Faith), 46. I. Rataj (Appel, P. Klepáč), 50. Uram (M. Beran) – 5. Murček (Andrej Šťastný, Vandas), 8. Vandas (Murček, L. Kozák), 39. Šimčák.

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: J. Faith (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – M. Korba, Smrek, 750 divákov

MHC Mountfield: Šimko – A. Novotný, L. Matejka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, Markovič, J. Faith – Jonák, Galamboš, Zeliska – Themár, I. Rataj, Važan

Zmeny: od 21. min hral Rataj v druhom útoku, tretí útok hral v zložení Themár, Markovič, Galamboš a nehrali Jonák, Zeliska, Važan, od 55. min nastúpil v obrane Perniš

HK Orange 20: Šimboch (50. Pék) – L. Kozák, Čerešňák, Imrich, Ľ. Malina, Obuch, Staňo – Sobota, Preisinger, Šišovský – T. Hrnka, Takáč, Štumpf – Vandas, Andrej Šťastný, Murček – Matoušek, Šimčák, Kalináč

Diváci na preriedených tribúnach Martinského hokejového centra nechceli v prvej desaťminútovke veriť vlastným očiam. Krízou zmietaní Martinčania nezačali dobre ani zápas so slovenskou dvadsiatkou, ktorá svojou rýchlosťou zaskočila hostiteľa. Úvodné dva góly hostí niesli síce martinský rukopis, ale padli do domácej bránky, keďže ich autormi boli hráči dvadsiatky. Odchovanec Martina Murček využil v 5. min zaváhanie domácej obrany, ktorá po predošlej chybe Velebného stála na hlinených nohách, a svojím premiérovým gólom v extralige otvoril skóre. Potom tento talentovaný mladík naservíroval v presilovke puk Vandasovi a bolo 0:2. Bezzubosť MHC Mountfield trvala do 15. min, keď Uram strelil v presilovke kontaktný gól. Martinský hrajúci asistent mal aj šťastie, lišiacky nahodil puk spoza bránkovej čiary na Šimbocha a od jeho chrbta sa dostal do bránky – 1:2.

V druhej tretine si domáci otvorili strelnicu, ale dlho používali len slepé náboje. „Modro-bieli“ pridali plyn, väčšinou sa hra odvíjala v obrannom pásme hostí, ktorí sympaticky odolávali. V 24. min Beranova strela iba pohladila pravú žŕdku Šimbochovej bránky. O minútu neskôr sa z ojedinelého protiútoku nepresadil sám pred Šimkom Šťastný. Martin hral naďalej bago pred bránkou mladíkov, ale koncovka domácich bola žalostná a strely Jabrockého, Berana, Ďatelinku a Appela neskončili v sieti. Domácim to vyšlo až v 34. min, keď Klepáč našiel Appela a český legionár vyrovnal. Ďalší martinský gól pridal v 37. min strelou švihom spoza obrancu Rataj, lenže už o 91 sekúnd bolo po zásahu Šimčáka opäť vyrovnané – 3:3.

V tretej tretine už dominoval favorit. V 42. min roztočil Martin presilovkový kolotoč a Appel strelou spoza kruhu prekvapil Šimbocha. O štyri minúty neskôr inkasovala „dvadsiatka“ ďalší úder z hokejky Rataja, ktorý dokončil to, čo začal Appel. Tréneri hostí si zobrali oddychový čas, aby zastavili martinský uragán, ale podarilo sa im to len sčasti, lebo v 50. min Uram po Beranovom vyhranom buly namieril presne a bolo 6:3. Nešťastného Šimbocha nahradil v bránke Pék. Potom hrali hostia takmer celé dve minúty presilovku o dvoch hráčov, ale mladíkov puk neposlúchal. V závere sa už stav nezmenil. Martin si po troch prehrách za sebou konečne pripísal víťazstvo a túto povinnú jazdu napokon zvládol.

Hlasy po stretnutí:

Branislav Stolárik (asistent trénera MHC Mountfield): „V úvode sme hrali presne naopak, ako sme chceli. Z prvých dvoch striel sme dostali dva góly. O našej výhre rozhodol gól v presilovke na začiatku tretej tretiny. Pozitívne hodnotím to, že po dlhšej dobe sme získali všetky tri body.“

Miroslav Marcinko (asistent trénera Orange 20): „V prvých dvoch tretinách zniesol náš výkon prísne kritériá Hrali sme s nasadením, agresívne a dali sme góly. Škoda štvrtého inkasovaného gólu v našom oslabení, piaty presný zásah súpera nás už definitívne zlomil. Nabudúce musíme vydržať hrať až do konca.“

Dohrávka 17. kola:

MsHK DOXXbet Žilina – Dukla Trenčín 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 60. Milovanovič (T. Petruška, D. Devečka), rozhodujúci sam. nájazd premenil T. Petruška – 40. Ölvecký (T. Melichárek, Pardavý).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Bundil, J. Tvrdoň, 1192 divákov

Žilina: Laco – Kolarz, Milovanovič, D. Devečka, Rúfus, Ďurkech, Dlouhý, Krčula – T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – V. Nemec, Hreus, Stupka – Hájnik, Kubiš, Valášek

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, Hruška, Bolf, Martin Chovan, Turoň, S. Tomko, Trefný, Fatyka – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, O. Ďuriš, M. Filo – Gašparovič, Jánoš, Koložváry – L. Ružička, P. Kopecký, Jarábek

V Žiline to bol od úvodných minút veľmi slabý hokej, aj keď obe mužstvá do tabuľky potrebovali body. V prvej tretine stojí za zmienku nevyužitá presilová hra domácich pri vylúčení Bolfa v 7. min. Stav sa nemenil ani pri obojstrannom vylúčení v 15. min.

Druhá tretina mala podobný priebeh ako prvé dejstvo. Divákov príliš nemalo čo nadchnúť, strelecké pokusy boli len ojedinelé. Ani jednému z tímu sa nedarilo v koncovke, šancí bolo ako šafranu. Na konci druhej dvadsaťminútovky však boli šťastnejší hostia, ktorí dve sekundy pred jej koncom vsietili zásluhou Ölveckého prvý gól duelu. Zaujímavosťou bolo, že gól bol uznaný až po definitívnom rozhodnutí hlavného rozhodcu Müllnera a hráči museli naskočiť na ľad ešte na jednu sekundu.

V poslednej tretine to bol tiež len priemerný hokej, hostia si udržiavali jednogólové vedenie a domáci príliš veľa šancí nemali. V 55. min mohol Ölvecký poslať Trenčanov do dvojgólového vedenia, ale domáci gólman Marek Laco bol proti. Domáci mali šancu na vyrovnanie v 58. min po príležitosti Petrušku, no ten sa pred Kováčom nepresadil. Pol minúty pred koncom domáci tréner Tomko vsadil všetko na vabank, ktorý sa vydaril a obranca Milovanovič poslal duel do predĺženia. V ňom sa o výsledku nerozhodlo, a tak nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o dvoch bodoch pre domácu Žilinu Petruška.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „Vzhľadom na priebeh zápasu som spokojný s dvoma bodmi. Myslím si, že sa hral obojstranne rýchly hokej a o výsledku rozhodli dve kuriózne situácie. My sme inkasovali v závere druhej tretiny, naopak, gól sme dali v power-play v závere zápasu. V samostatných nájazdoch sme boli lepší, Marek Laco vychytal hostí, a preto sme zvíťazili.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Mal som dobrý pocit z predvedenej hry našich hráčov. Počas zápasu sme mali viac šancí, ale dostali sme gól po trochu rozporuplnom rozhodnutí. V samostatných nájazdoch boli lepší domáci, a preto sa radovali z víťazstva.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po utorňajších dohrávaných stretnutiach:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 21 15 2 2 2 75:30 51
2. HC 05 Banská Bystrica 20 13 2 2 3 68:38 45
3. HK Poprad 20 9 2 2 7 62:41 33
4. HC Slovan Bratislava 20 9 2 2 7 57:44 33
5. HK mesta Zvolen 20 8 2 4 6 61:47 32
6. Dukla Trenčín 20 8 2 2 8 46:61 30
7. MHC Mountfield Martin 21 8 1 2 10 60:78 28
8. MsHK DOXXbet Žilina 20 7 2 0 11 49:64 25