Máš problém so zaspávaním? Vyskúšaj aplikáciu Pzizz

Horizon33_2016 4 13_13 36 57.jpg
www.flickr.comN08/1344902986

Je vedecky dokázané, že takmer tretinu nášho života prespíme, je preto viac ako ideálne, aby ten spánok stál za to. Ak máš neraz problém so zaspávaním, stále sa prehadzuješ a rozmýšľaš nad všetkým, čo si v ten deň prežil a taktiež sa v myšlienkach zamýšľaš nad tým, čo ťa čaká najbližšie dni či týždne, kvalita tvojho spánku je viac ako nedostatočná. Čo by ti mohlo pomôcť? 

Vedieť sa správne vyspať je teda hotové umenie. Pomôcť nám však môžu smartfóny či tablety. Najpoužívanejšia aplikácia pre efektívny spánok sa nazýva pzizz – v preklade by sa dalo použiť slovo „šlofík.“ Je to v podstate budík, ktorý sa špecializuje na tzv. power nap. Ide o veľmi krátky, no za to intenzívny cca 20 min. spánok, ktorý ťa nabije energiou. Aplikácia vydáva veľmi príjemné zvuky, ktoré ti majú pomôcť rýchlejšie zaspať. Niekomu však nemusí byť pochuti mužský hlas, ktorý má na starosti prebúdzanie a zaspávanie. Samozrejme, ženy si rozhodne prídu na svoje. Treba len vyskúšať!  :-)

Horizon33_2016 4 13_13 31 20.png

Tento efektívny audio pomocníka pri zaspávaní a taktiež, aby si nespal príliš dlho – pomôže ti aj s prebúdzaním. Ponúka dve možnosti spánku – klasický, dlhý spánok – nočný alebo rýchly a krátky spánok počas dňa, ktorý väčšinou slúži na to, aby si načerpal energiu a zvládol dobojovať pracovný deň do úspešného konca. Hudba s pomocou vhodne zvolených hlasov nás majú uviesť do hlbokého spánku. Ak nie si zvyknutý na hovorené slovo v cudzom jazyku, neboj sa, táto možnosť sa dá ľahko vypnúť.

Ďalšou aplikáciou, ktorá sa spája so spánkom je Sleep Bot.Ak si fanúšikom štatistík a chceš zistiť všetky zaujímavé informácie o tvojom spánku, túto appku neváhaj vyskúšať.

Horizon33_2016 4 13_13 40 13.png
Útočník Žiga Jeglič strieľa úvodný gól Slovana Bratislava do siete Dinama Riga počas stredajšieho zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 1. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom