Matador rozšíri svoje priestory v Nitre, bude dodávať diely pre Land Rover Defender

PRIEMYSEL: Slovenská premiéra Land Rover Defender
Predstavenie nového modelu terénneho vozidla Land Rover Defender počas Slovenskej premiéry vo výrobnom závode Jaguár Land Rover pri Nitre, kde sa bude model vyrábať. Dolné Hony, 10. september 2019. Foto: SITA/Martin Havran.

Spoločnosť Matador Automotive Vráble, s.r.o. plánuje vo svojej prevádzke v Nitre vybudovať nové výrobné a skladové priestory. Chce rekonštruovať vlastnú halu umiestnenú v priestoroch existujúceho priemyselného areálu v mestskej časti Dolné Krškany.

Investovali do nových technológií

Súčasťou investície je aj osadenie nových výrobných technológií, uskutočniť by sa mala v budúcom roku. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Ako pre agentúru SITA spresnila hovorkyňa Matador Group Michaela Bereta, nitriansky závod bude dodávať diely karosérie pre nový model Land Rover Defender. Dohromady pôjde o 86 finálnych dielov, prioritne hliníkových.

„Projekt sa týka lisovacích technológií, ktoré sú už u nás v závode nainštalované. Budeme využívať voľné kapacity, ktoré boli inštalované ešte v rámci rozšírenia nášho nitrianskeho závodu v rokoch 2016 a 2017. Zároveň sa v rámci projektu pre Jaguar Land Rover investovalo do nových technológií – dvoch jednoúčelových troj- a päťrobotových robotických nitovacích liniek, poloautomatických nitovacích liniek a montážnych pracovísk,“ priblížila.

Nové investície do strojných zariadení a rekonštrukcie budovy boli v druhej fáze 3,2 mil. eur. „Okrem toho sme nakúpili lisovacie nástroje, zásoby a palety v hodnote približne 30 mil. eur,“ skonštatovala Michaela Bereta.

Vytvorili desiatky nových pracovných miest

Projekt pre Jaguar Land Rover nemá podľa nej vplyv na doterajšiu výrobu v závode v Nitre, tá zostáva zachovaná v plnom objeme. V súvislosti s projektom pre nitriansku automobilku bude vytvorených približne 20 nových pracovných miest.

Matador Group je jedna z najväčších priemyselných skupín na Slovensku. Spoločnosť si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový, ako aj všeobecný priemysel v strednej Európe. Ponúka služby v oblasti dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov.

Okrem toho sa aktívne podieľa aj na výskume a vývoji nových technológií a nových materiálov. V roku 2017 vzniklo strategické partnerstvo medzi Sodecia Automotive Europe a Matador Automotive. Sodecia je globálny dodávateľ pre automobilový priemysel, ktorý má pobočky v približne 50 lokalitách sveta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michaela Bereta
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v NitreMatador Automotive VrábleMatador Group