Aktualizované: Beňuš aj Grigar obsadili druhú priečku v Penrithe, na stupeň víťazov sa postavil aj Mirgorodský

Matej Beňuš
Matej Beňuš Foto: archívne, SITA/Martin Kovačič.
  • aktualizované: 24. február 15:32

PENRITH 23. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Matej Beňuš skončil druhý v sobotňajšom finále kanoistov na majstrovstvách Oceánie vo vodnom slalome v austrálskom Penrithe. Tridsaťjedenročný strieborný z OH 2016 v Riu de Janeiro zaostal za Nemcom Franzom Antonom o 17 stotín sekundy.

Úspech Slovákov podčiarkol treťou priečkou talentovaný Marko Mirgorodský. Alexander Slafkovský skončil v semifinále trinásty a nepostúpil medzi elitnú desiatku. Medzi kajakárkami obsadila Michaela Haššová 24. stupienok a Elena Kaliská 30. miesto.

„Je to veľmi dobrý rozbeh do sezóny, s výsledkom som spokojný. Moja finálová jazda ešte mala svoje citeľné rezervy, ale veď je len február,“ uviedol Beňuš.

V nedeľu bol Jakub Grigar druhý medzi kajakárkmi, vo finále bol lepší len Američan Michal Smolen. V semifinále skončil pätnásty Andrej Málek.

Medzi kanoistkami sa do finále prebojovala mladá Emanuela Luknárová a obsadila deviatu pozíciu, Soňu Stanovskú v semifinále klasifikovali na nepostupovej 32. priečke. „Sezóna sa začal super, pred nami je však mnoho tvrdej práce, na ktorú sa veľmi teším,“ napísala Luknárová na facebooku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýAndrej MálekElena KaliskáJakub GrigarMarko MirgorodskýMatej BeňušMichaela HaššováSoňa Stanovská