Matej Kazár sa kvalifikoval do pretekov s hromadným štartom

Slovenskí biatlonisti neodchádzali zo šprintu spokojní
Slovenský reprezentant v biatlone Matej Kazár počas biatlonových pretekov šprint na 10 km na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 8. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

SOČI 13. februára (WEBNOVINY) – Slovenský biatlonista Matej Kazár sa na základe výsledkov doterajších troch individuálnych súťaží v areáli Laura kvalifikoval do nedeľňajších pretekov na 15 km s hromadným štartom na zimných olympijských hrách v Soči.

V tridsaťčlennom štartovom poli bude osem medailistov zo ZOH 2014, k nim pribudne deväť pretekárov z elitnej pätnástky Svetového pohára nekvalifikovaných na základe prvého kritéria a ďalších trinásť podľa výsledkov v komplexe Laura.

„Mám radosť, že som sa kvalifikoval. Už pred rokom to bolo na majstrovstvách sveta veľmi tesné. V pretekoch s hromadným štartom som ešte nebežal ani vo Svetovom pohári, absolvoval som ich iba na domácich pretekoch. Celkom sa mi táto disciplína pozdáva,“ uviedol Kazár, ktorý bude v nedeľu štartovať z 27. miesta v poslednom z troch desaťčlenných radov.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Tridsaťročný biatlonista si definitívu vybojoval vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km, v ktorých obsadil 19. miesto s odstupom 2:25,2 min za víťazným Martinom Fourcadom z Francúzska. Na oboch stojkách mal nulu, na ležkách netrafil dokopy dva terče. Ak by bol stopercentný, mohol útočiť na medailu. „Som spokojný. S dvoma trestnými minútami sa dá bojovať o dobrý výsledok. Snažil som sa o dobrú streľbu, na moje pomery mi to aj vyšlo. Som rád, že som vynuloval stojky, škoda ležiek. S jednou chybou by som bol v desiatke, so žiadnou ešte vyššie,“ uviedol Kazár.

Obrazom: Šiesty deň na olympiáde v Soči

V Soči sa neustále zlepšuje. V šprinte skončil na 37. priečke, v stíhačke bol 23. Sú to jeho najlepšie umiestnenia pod piatimi kruhmi v kariére. Vo štvrtok potvrdil, že po bežeckej stránke je veľmi dobre pripravený. „Snažil som sa bežať s rozumom. Dvadsiatka je naša najdlhšia disciplína, trať bola skutočne ťažká. Tvrdo som drel,“ priznal.

V Soči i v horách Červenej Poľany panuje v týchto dňoch teplé počasie. Počas dňa teploty vystúpia aj nad desať stupňov. Organizátori udržujú trate v dobrom stave aj vďaka špeciálnej látke – sneh je potom tuhší a netopí sa rýchlo. „Na niektorých miestach jej asi dali oveľa menej, lebo sme sa prebárali. Niektorí pretekári v zjazdoch brzdili, ja som sa spúšťal, čo to dalo,“ dodal Matej Kazár.