Matka zastrelených dcér pred rokmi záhadne zmizla

Miesto nešťastnej udalosti
Uzavreté okolie rodinného domu, kde sa našli tri mŕtve osoby. Foto: SITA/Milo Fabian
BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – V prípade trojnásobnej vraždy v Bystričke pri Martine polícia začala trestné stíhanie vo veci úkladnej vraždy a v prípade pravdepodobnej samovraždy expolicajta Martina Káňavu trestné stíhanie vo veci jeho usmrtenia.

Po rokovaní vlády to potvrdil minister vnútra Robert Kaliňák. Práve Káňava je údajne podozrivý, že zabil svoje dve dcéry, ktoré mali 13 a 15 rokov a ich tetu, ktorá sa o ne starala.

Policajti po ňom začali pátrať v utorok, v stredu ráno ho našli mŕtveho medzi obcami Bystrička a Turčiansky Peter. Vedľa neho bola pištoľ, ktorú mal legálne.

Matka dievčat záhadne zmizla v roku 2000. Kaliňák potvrdil, že Káňava vtedy bol v okruhu podozrivých z jej zmiznutia. „Ale pokiaľ si dobre pamätám, tak sa to nepotvrdilo aj vzhľadom na skutočnosť, že sa doteraz nenašlo telo,“ povedal minister. Po nejakom čase bola Káňavová manželka vyhlásená za mŕtvu. Minister pripúšťa, že po aktuálnej tragédii „sa určite budú nejaké veci komunikovať v súvislosti s týmto prípadom“.

Obrazom: Trojnásobná vražda v Bystričke

Kaliňák upozornil, že Káňava odišiel z polície v roku 2002, odvtedy sa už prijímanie do zboru výrazne sprísnilo. „Predovšetkým sa situácia zmenila z náboru na výber,“ poznamenal minister. Prísnejšie sú podmienky prijatia, robia sa aj psychotesty. Výrazne zmeny v pravidlách výberu policajtov boli v rokoch 2006 a 2007.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Kaliňák