Matku Amy Winehouse smrť jej dcéry neprekvapila

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Matka zosnulej britskej speváčky Amy Winehouse uviedla, že ju smrť jej dcéry neprekvapila.

Janis Winehouse, ktorá trpí sklerózou multiplex, v rozhovore pre denník The Sun taktiež prezradila, že často nemala dostatok energie, aby sa so svojou dcérou hádala, keď robila zlé rozhodnutia.

Keď pomyslím na to, že Amy by mala tento rok 30 rokov, tak sa necítim dobre. Nevravím, že som jej smrť predvídala, ale neprekvapilo ma to. Neviem si Amy predstaviť ako staršieho človeka. Vždy bola tým mladých dievčaťom, ktoré jednoducho explodovalo a bol koniec. Nikdy sa nemala dožiť 30 rokov. Brala drogy, ale taktiež viem, že sa nudila. Nudili ju stále rovnaké koncerty a rovnaké skladby. Nudil ju život ako taký,“ povedala Janis Winehouse, ktorá pre svoje zdravotné problémy nedokázala Amy viac kontrolovať.

Jedného dňa som sa tým jednoducho prestala trápiť a zmierila som sa s tým, že nemôžem nič spraviť. Netrestala som ju, pretože si aj tak robila, čo chcela. Bola na mňa príliš silná. Neviem, či by som bola inou matkou, ak by som nemala sklerózu multiplex, ale určite by som mala viac energie a viac by som sa s ňou hádala,“ dodala.

Obrazom: Zosnulá speváčka Amy Winehouse

Amy Winehouse vydala debutový album s názvom Frank v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Winehouse vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards. O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back To Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch však nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011, dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu. Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse