Maťo Ďurinda si opäť pochutná na kaprovi a opekancoch

Maťo Ďurinda
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) – Líder slovenskej rockovej skupiny Tublatanka Maťo Ďurinda vníma Vianoce najmä cez deti.

Kým v ostatných rokoch sedel za štedrovečerným stolom s manželkou Mirkou a dcérkou Barborkou, tento rok budú darčeky rozbaľovať už štyria. K dcérke mu totiž pribudol syn Martin, ktorý sa narodil v januári.

„Veľmi sa teším, že sme štyria a že je z nás už taká veľká rodina. Vianoce majú byť veselé a radosť detí to v nás ešte znásobuje,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Najlepšie sú podľa neho Vianoce so snehom, ktorý miluje aj jeho štvorročná dcéra. „Ja mám odmalička zafixované, že na Vianoce bol vždy sneh. Teraz je to už málokedy, ale ak by bol, o to viac by som sa tešil. Barborka totiž veľmi rada stavia snehuliakov a rada sa guľuje,“ prezradil 51-ročný muzikant.

Podľa Ďurindu nesmie na Vianoce chýbať veľa darčekov a dobré jedlá. „Čo sa týka jedál, sme tak trochu z rybárskej rodiny, keďže manželkin otec je vášnivý rybár. Obľubujeme sladkovodné ryby, ja osobne mám najradšej kapra. Ten pri večeri nemôže chýbať, rovnako ako opekance s makom a medom a kapustnica, v ktorej sú hríby. K tomu samozrejme zemiakový šalát. V tomto som odmalička klasik,“ priblížil štedrovečerné menu. Spevák a gitarista dodal, že ako prípitok majú francúzsky koňak. Pre dcérku bude pripravené detské šampanské, ktoré obľubuje aj on sám.

Maťo Ďurinda si dal pred Vianocami aj jedno predsavzatie – chce si konečne pozrieť klasickú československú komédiu Císařův pekař a pekařův císař (1951). „Vždy ho stihnem len od polovice, no tieto Vianoce sa to už musí podariť. Je to normálne hanba, že som ten film stále nevidel. Manželka sa zo mňa preto smeje už desať rokov,“ povedal so smiechom hudobník.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maťo Ďurinda