Matovič dostal prvú dávku vakcíny Sputnik V, skritizoval dezolátov v politike aj ŠÚKL pre ich tupý boj proti Rusku

Igor Matovič
Minister financií SR Igor Matovič sa dal zaočkovať proti koronavírusu. Foto: Archívne, SITA/Ľudovít Vaniher, www.facebook.com - koláž Wbn

Minister financií Igor Matovič dostal prvú dávku vakcíny Sputnik V. Ako uviedol na sociálnej sieti, termín na očkovanie dostal po 26 dňoch od prihlásenia.

Na klinike cudzokrajných chorôb podľa expremiéra ruskou vakcínou zaočkovali vyše 8-tisíc ľudí a mali minimum vedľajších účinkov, z toho žiadne závažné.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„A ak by dezoláti v politike, v ŠÚKL a médiách Sputnika nedémonizovali, mohli sme mať ním dnes zaočkovaného pol milióna ľudí tak ako Maďari. Pre nich však tupý boj voči Rusku a Matovičovi bol cennejší ako zdravie a životy ľudí,“ konštatoval Matovič.

Na ich „tuposť“ podľa slov ministra financií doplatíme všetci – „lebo dnes sa môžu už aj na hlavu postaviť, ale ak odstrašili od Sputnika pochybujúcich v čase covidohrozenia, ničím tých istých ľudí už nepresvedčia na nič iné v čase relatívneho covidpokoja,“ dodal Matovič.

Zároveň doplnil, že sa na termín nahlásil 30. júna večer, 21. júla 12:42 mu prišlo potvrdenie s termínom na pondelok. Tento dodatok uviedol so slovami „keďže niekto šíril svoje bludy“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti