Matovič: Fico je génius vo vytváraní virtuálnej reality

Matovic
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič na tlačovej besede o nahrávkach predsedu strany Sieť Radoslava Procházku. Bratislava, 23. júl 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico je podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča génius vo vytváraní virtuálnej reality. „Chváli sa, že Smer znížil daň z príjmu právnických osôb o 1%, ale nepovie, že predtým ju zvýšili z 19 na 23%. Chváli sa, že klesá nezamestnanosť, ale nepovie, že v okolitých štátoch klesá dramaticky rýchlejšie. Chváli sa, že znížili dlh o 1% HDP, ale nepovie, že ho od roku 2012 zvýšili o 13%,“ povedal pre agentúru SITA Matovič v reakcii na hodnotenie troch rokov vlády Smeru Robertom Ficom.

Líder obyčajných ľudí pripomenul, že premiér sa chváli, že získal späť do rúk štátu Slovenský plynárenský podnik (SPP), ale nepovie, že jej ziskovú časť dohodil za bagateľ kamarátom z J&T a štát prebral len časť vysoko stratovú. „Svojim sponzorom dohodili kšefty za miliardy eur a ľuďom hádžu ohlodanú kosť. Bohužiaľ, mnohí sú z toho ešte aj nadšení,“ konštatoval Matovič.

Smer za ďalšie tri roky jeho vlády Slovensko dramaticky rozkradol a zadlžil, myslí si predseda OĽaNO. Jednofarebná vláda Smeru podľa Matoviča absolútne nevyužila unikátnu príležitosť na zásadné a prospešné reformy. „Zdravotníctvo je v rozklade, firmy sponzorov Smeru okrádajú živnostníkov, dôchodcovia, sestričky či učitelia dostávajú almužny. Mladí radšej odchádzajú zo Slovenska,“ uzavrel líder OĽaNO.

Akú známku by ste dali premiérovi Ficovi za tri roky jeho vládnutia?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičRobert Fico
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiVláda SR