Matovič nenesie zodpovednosť za nič, vyhlásil premiér Pellegrini a dôvod svojho odvolania označil za slabý

Peter Pellegrini
Predseda vlády SR Peter Pellegrini počas rokovania mimoriadnej 50. schôdze Národnej rady SR, ktorej programom je prerokovanie návrhu skupiny poslancov na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády SR. Bratislava, 13. september 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Premiér Peter Pellegrini nikdy nepočul také slabé zdôvodnenie odvolávania člena vlády. Uviedol to počas piatkovej mimoriadnej parlamentnej schôdze, na ktorej mu chce opozícia vysloviť nedôveru.

„Ak ma navrhujete odvolať len za to, že Monika Jankovská neprišla o funkciu v ten moment, ako ste si priali vy, nech sa páči, odvolávajte ma každý deň,“ dodal Pellegrini. Opozícii sa nepáči, ako sa premiér postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej.

Spôsob, akým vystupuje predseda OĽaNO Igor Matovič, je spôsobený podľa predsedu vlády možno tým, že mu nebolo dopriate chodiť po Slovensku.

„Nebolo Vám dopriate, aby Vám ľudia v regiónoch ďakovali za to, čo ste pre nich urobili, ako ste pomohli riešiť ich problémy. Lebo Vy ste nič také nerobili, len luxusne sedíte v opozičnej lavici a beriete luxusný plat. Nenesiete zodpovednosť za nič, čo sa v tomto štáte deje, lebo ste žiadnu exekutívnu funkciu nezastávali. Je mi úprimne ľúto, že ste nezažili, aké je to niekomu pomôcť,“ uviedol v pléne Pellegrini.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Pellegrini