Matovič nerozumie postojom strany Smer-SD, ktorá hodila cez palubu vlastného ministra

Igor Matovič
Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 2. decembra (WebNoviny.sk) – Opozičný poslanec Národnej rady SR Igor Matovič nerozumie postojom strany Smer-SD, ktorá podľa jeho slov hodila cez palubu vlastného ministra, ktorého nominovala.

V nedeľňajšej relácii RTVS O 5 minút 12 zároveň uviedol, že Slovensko by malo poslať v decembri do Maroka svojho zástupcu.

„V situácii, keď predseda Národnej rady SR chodí do ruskej dumy, je dobré, aby mala vláda ministra, ktorý navonok jasne deklaruje naše prozápadné postoje. Podľa môjho názoru by sme mali poslať do Maroka zástupcu, aby sme vôbec mohli vzniesť naše pripomienky k spomínanému dokumentu. Ja vnímam túto tému migrantov, skôr ako nástroj na prekrytie iných záležitostí, napríklad nákupov na Ministerstve obrany SR,“ povedal Matovič.

Podľa lídra opozičného hnutia Sme rodina Borisa Kollára je dokument OSN neprijateľný a účasť Slovenska na decembrovej konferencii v Maroku by automaticky znamenala súhlas aj napriek výhradám. „Ak tam niekto pôjde, automaticky sa k tomu prihlásime. Tento materiál odmieta veľký počet krajín a mali by sme ho jasným spôsobom odmietnuť aj my, tým, že do Maroka slovenský zástupca nepocestuje,“ povedal Kollár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičMiroslav Lajčák
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiOSN Organizácia Spojených národovSme rodina - Boris Kollár