Matovič neverí ľuďom a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov, kritizuje Pellegrini prijaté obmedzenia

Peter Pellegrini, Igor Matovič
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) a jeho predchodca Peter Pellegrini (Smer.SD). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Expremiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa na sociálnej sieti Facebook obul do svojho nástupcu Igora Matoviča (OĽaNO). Kritizuje ho za prijaté obmedzenia pohybu pre ľudí, ktoré budú platiť od 8. do 13. apríla.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Pellegriniho nie je žiadny dôvod na ďalšie tvrdé sprísňovanie podmienok pohybu občanov. Odôvodnil to tým, že Slovensku sa aj vďaka ráznym opatreniam hneď na začiatku pandémie darí bojovať s koronavírusom lepšie ako v okolitých štátoch a ľudia nariadenia poctivo dodržiavajú za čo im patrí vďaka.

„Ak by premiér dôveroval ľuďom a oni dôverovali jemu, stačilo by sa mu ľuďom verejne prihovoriť a poprosiť ich o spoluprácu. Igor Matovič však ľuďom neverí a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov. Je to zbytočné mocenské gesto, ktoré môže vážne narušiť dôveru a spoluprácu naprostej väčšiny občanov so štátnymi orgánmi,“ píše Pellegrini.

Podpredseda Smeru-SD pevne verí, že v riešení problémov silovými zložkami nenájde premiér nebezpečnú záľubu aj v budúcnosti. „Všetkých prosím, aby sme napriek pochybným dôvodom a vlastnému nepohodliu tieto opatrenia v našom spoločnom záujme rešpektovali. Nenechajme si vziať našu solidaritu, súdržnosť a disciplínu, len spolu to zvládneme,“ dodal na záver.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD