Matovič reaguje na rozhodnutie Danka siahnuť mu na plat a paušálne náhrady

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 5. júna (WebNoviny.sk) – Predseda OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že pri svojich absenciách v parlamente využil článok 32 Ústavy SR a svojím bojkotom rokovaní pléna NR SR sa postavil na odpor voči hrubému zasahovaniu do ústavných práv ľudí a nimi volených opozičných poslancov.

S rozhodnutím od začiatku počítal

Ako povedal v pondelok pre agentúru SITA v súvislosti s neospravedlnením absencií na rokovaní, svoju poslaneckú prácu si naďalej riadne vykonáva, o čom svedčí aj množstvo zákonov, ktoré predkladá na júnovú schôdzu parlamentu.

„Nezúčastňujem sa len rokovaní a hlasovaní, ktoré mi doteraz v priemere zaberalo približne jednu hodinu denne. S tým, že sa mi napriek tomu Andrej Danko rozhodne nevyplácať žiaden plat, som od začiatku počítal, ale napriek tomu som považoval za správne sa riadne z neúčasti ospravedlniť,“ zdôraznil.

Zákaz grafov a tabuliek

Podľa Matoviča predseda parlamentu Danko odňal opozičným poslancom ústavné právo na slobodu vyjadrovania, keď zakázal počas prejavu používanie grafov či tabuliek v pléne.

„Pokračoval citovaním nálezov zo zdravotnej dokumentácie opozičných poslancov či opakovaným urážaním ich mŕtvych príbuzných. Avšak vrcholom jeho správania sa bolo obhajovanie čítania a cenzurovania listov ľudí, ktorí písali svojim opozičným poslancom,“ uviedol Matovič s tým, že predseda parlamentu je evidentne psychicky narušený človek, ktorý nie je schopný sa za svoje chyby ani len chlapsky ospravedlniť.

„Trpí pocitom bohorovnosti a svojím nedemokratickým obmedzovaním výkonu práce opozičných poslancov hrubo obmedzuje výkon nášho mandátu,“ vyhlási l Matovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoIgor Matovič
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti