Matovič si opäť neodpustil kritický status na Sulíka. Jeho správanie sa nepáčilo Krajniakovi ani Naďovi

Igor Matovič, Richard Sulík
Premiér Igor Matovič, vľavo, a minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: SITA - koláž WBN
  • aktualizované 11. októbra, 19:01

Niektorí členovia Ústredného krízového štábu sa zasadania zúčastnili iba na chvíľu a nepočúvali argumenty. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Jeho výhrady boli pravdepodobne namierené voči koaličným partnerom.

Argumenty si nevypočujú a v pohode si odídu

„Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty … v pohode si oddídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne … a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny. To naozaj v čase, kedy ide o záchranu stoviek životov a ochranu tisícok ľudí pred celoživotnými následkami COVID-19, sa musíme hrajuškať na svoje percentíčka?,“ napísal Matovič v statuse.

Útoky v médiách na členov Pandemickej komisie a Ústredného krízového štábu podľa neho výrazne znižujú šancu, že ľudia budú následne ochranné opatrenia dodržiavať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Boj Sulíka a Matoviča v komentároch

Na status predsedu vlády Igora Matoviča zareagoval v komentári minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

„Igor, pandemická komisia, ktorá nemá základne dáta o tom, koľkí sa kde nakazili, len strieľa od pasu a presne tomu tie dnešné tliachaniny zodpovedali,“ napísal Sulík v komentári.

„Keby si si aspoň našiel chvíľu času … a z tých 6 hodín by si tam aspoň chvíľu bol …,“ odpovedal komentárom Matovič.

Sulík, Matovič, facebook
Richard Sulík na status Igora Matoviča ihneď zareagoval. Foto: www.facebook.com

„Dnes som sa od koaličného kolegu dozvedel, že sa na pandemickej komisii a Ústrednom krízovom štábe rozprávajú tliachaniny. Rozprávalo sa tam o tom, že nám zomiera 48-ročný lekár, ktorý sa staral o chorých ľudí a teraz je na pľúcnej ventilácii a zrejme zomrie. Gratulujem kolegovi k takejto tliachanine,“ povedal Matovič na tlačovej konferencii po zasadnutí Ústredného krízového štábu SR.

Podľa Matoviča komisia hovorila aj o tom, že ak sa do troch týždňov „nezatiahne ručná brzda“, slovenské zdravotníctvo skolabuje.

Nezodpovedné správanie

Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) považuje za nezodpovedné, že minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) opustil zasadanie Ústredného krízového štábu. Šeliga to povedal v diskusnej relácií TV Markíza Na telo.

„Považujem za absolútne nezodpovedné, že nesedí na krízovom štábe, ale vypisuje po sociálnej sieti. To je prvá vec a hovorím to s plnou vážnosťou. Situácia je vážna a ak si chce Richard Sulík takto niečo dokázať, v poriadku, ale teraz by sa tam mal vrátiť, sedieť tam a argumentovať,“ povedal Šeliga.

Ohrozuje zdravie aj životy

Ani ministrovi obrany sa nepáčil nedeľný skorý odchod ministra Sulíka. Ak niekto s cieľom získania politických bodov ohrozuje zdravie či dokonca životy tisícok ľudí, je to vyslovene obludné a nechutné, napísal vo svojom profile na sociálnej sieti uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Šéf rezortu obrany uviedol, že ľudia v súčasnosti očakávajú od vlády zodpovednosť, nie populizmus.

„Vláda je tu presne na to, aby v ťažkých momentoch chránila svojich občanov. Áno, na to treba niekedy prijímať aj nepopulárne a náročné rozhodnutia. O tom je ale zodpovednosť, ktorú ako predstavitelia vlády SR máme. Opakujem zodpovednosť, nie populizmus,” napísal Naď.

Negatívny obraz spoločnosti

Konanie Sulíka bolo absolútne nezodpovedné. Na tlačovej konferencii po zasadnutí Ústredného krízového štábu to povedal minister práce sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa Krajniaka, Sulíkovo konanie napomáha k vytváraniu negatívneho obrazu spoločnosti voči Pandemickej komisii vlády a Ústrednému krízovému štábu.

„To, čo urobil pán Sulík, považujem za absolútne nezodpovedné pretože vlastne hovorí ľudom, viete čo, celá tá pandemická komisia a Ústredný krízový štáb vám chcú zle. Veď urobme si analýzy, zanalyzujme čísla. My máme všetky čísla, všetky analýzy. Sú iba dve možnosti. Buď niekto na seba vezme nepopularitu, že povie ľudom, ako na tom momentálne sme, alebo sa budeme tváriť, že sú nejaké iné možnosti,“ povedal Krajniak.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJuraj ŠeligaRichard Sulík
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPandemická komisia vlády SRSaS Sloboda a SolidaritaÚstredný krízový štáb SRZa ľudí