Matovič vyjadril vieru v pokojnú a bezpečnú Európu bez vojnových konfliktov, urobil tak počas Dňa vojnových veteránov

PREMIÉR: Deň vojnových veteránov
Zľava: Minister obrany Jaroslav Naď, predseda vlády SR Igor Matovič a náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko počas tlačového vyhlásenia na Bratislavskom hrade pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov. Bratislava, 11. november 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) verí, že Európa bude aj v budúcnosti pokojným priestorom bez vojnových konfliktov. Matovič to uviedol na spoločnej tlačovej konferencii s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO), podpredsedom Národnej rady Gáborom Grendelom (OĽaNO) a náčelníkom generálneho štábu, generálom Danielom Zmekom, na ktorej si pripomenuli Deň vojnových veteránov.

Verím, že tak ako tých posledných 75 rokov, aj vzhľadom na to, že sme súčasťou jednej veľkej európskej rodiny, bude Európa takým pokojným prístavom bez vojen a budeme môcť vojakov v uniformách obdivovať a nebudeme im musieť nikdy viac držať palce v reálnom nasadení,“ povedal Matovič.

Všetci účastníci tlačovej konferencie poďakovali vojnovým veteránom, ktorí v minulosti bojovali za slovenský národ počas 1. aj 2. svetovej vojny či počas iných konfliktov minulosti. Pri príležitosti Dňa vojnových veteránov bolo zmenené aj nasvietenie Bratislavského hradu, na ktorom je vyobrazený kvet vlčieho maku – symbol Dňa vojnových veteránov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ZmekoGábor GrendelIgor MatovičJaroslav Naď