Matovič vypovedal na GP o možnej korupcii

Bez názvu
Nezávislý poslanec NR SR Igor Matovič Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 29. júla (WEBNOVINY) – Nezávislý poslanec a líder Obyčajných ľudí Igor Matovič vypovedal o údajnej korupcii v politike dnes na Generálnej prokuratúre nechtiac dvakrát. Sekretárka generálneho prokurátora Jozefa Čentéša totiž jeho prvú trojhodinovú výpoveď omylom skartovala. „Áno, stalo sa to, aj keď nie je piatok trinásteho,“ potvrdil Matovič pre agentúru SITA.

Ako skonštatoval, na generálnej prokuratúre dnes strávil takmer šesť hodín. Druhá výpoveď mu išla už o niečo rýchlejšie ako prvá. „Mal som to už nacvičené z dopoludnia,“ poznamenal. Ako dodal, berie to čisto ľudsky a nemieni z toho robiť žiadnu veľkú vedu, také veci sa podľa neho stať môžu.

Matovič bol dnes na Generálnej prokuratúre SR vypovedať o údajnej korupcii medzi politikmi, o ktorej sa rozhovoril pred médiami. „Takýto pocit mávam na spovedi, vylial som si srdce a povedal všetko, čo viem,“ uviedol Matovič. Výpoveď sa podľa jeho slov týkala najmä politických nominácií. Dodal, že 22 rokov po revolúcii by sme sa mali konečne spamätať a to obdobie, keď rozhodovala správna stranícka knižka, už hodiť za seba. Matovič odmietol byť pre médiá konkrétny, čo sa týka samotných nominantov i strán, ktoré ich dosadili do funkcií.

„Nebudem konkretizovať,“ odpovedal na viaceré otázky novinárov. Matovič má ešte prokuratúre predložiť niektoré písomné dôkazy. „Pevne verím, že prokuratúra buchne po stole a povie, že stranícke nominácie, dosadzovanie rodín, známych, kamarátov je korupcia. Spolieham sa na to,“ zdôraznil. Dnešnú svoju výpoveď označil za „prvú chemoterapiu straníckym nomináciám“, pretože ich považuje za rakovinu.

Predvolanie inicioval námestník Generálnej prokuratúry SR Dobroslav Trnka, Matoviča však vypočúval zvolený, no stále nevymenovaný generálny prokurátor Jozef Čentéš. Matovič začal o možnom kupovaní poslancov hovoriť 12. júla, keď parlament hlasoval o gastrolístkoch a niektorí koaliční poslanci nepodporili jeho návrh na ich zrušenie. „Musíme sa pozrieť v najbližších týždňoch na účty niektorých poslancov. Gastrofirmy sú veľmi bohaté. Biznis s gastrolístkami je veľmi výnosný a myslím si, že niektorí poslanci veľmi zbohatnú,“ vyhlásil

Matovič 12. júla po hlasovaní NR SR o Zákonníku práce.

Neskôr svoje tvrdenia zopakoval s tým, že za korupciu najhrubšieho zrna považuje aj politické nominácie, ktoré na Slovensku fungujú ešte od čias socializmu. Podľa neho je korupčné správanie charakteristické tak pre koaličné ako aj opozičné strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dobroslav TrnkaIgor MatovičJozef Čentéš
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR