Matovič vyrobil škandál, Paška alkohol skúmať nebude

Paška
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Predseda NR SR Pavol Paška nehodlá skúmať, či poslanci Smeru-SD boli v noci na rokovaní parlamentu opití.

Ako povedal v stredu novinárom, je to individuálna záležitosť každého. „To, čo Igor Matovič naklamal, je nehorázne. On vám povie, že ten bol opitý, henten bol opitý. Sú to veci, ktoré nehodlám skúmať. Poďme k podstate klamstva, ktoré Matovič predvádzal od polnoci,“ povedal Paška.

Žiadne fyzické útoky typu Hlinu, ktorý znenazdajky zhodil Antona Martvoňa, neboli.

Niekoľko bláznov a polobláznov nebude podľa Pašku rozvracať to, čo sa budovalo desiatky rokov.

Klamstvo a osočovanie

Slovenský parlamentarizmus do príchodu týchto ľudí nepoznal podľa neho takéto správanie sa a nezažíval takú atmosféru napriek hodnotovému rozhraniu medzi vládou a opozíciou, ktoré bolo veľmi silné. „Ak niekto používa ako základ svojej pracovnej metódy klamstvo, osočovanie, nadávky miesto štandardnej programovej ponuky a ideovej alternatívy, niet sa čo čudovať, že je taká atmosféra v NR SR, ktorá vyvrcholila včera incidentom.“ Paška zdôraznil, že ani jedna veta týchto ľudí sa nezačína bez toho, aby na poslancov Smeru nesmerovalo oslovenie chrapúň, primitív, hlupák, idiot.

Obrazom: Poslanci za Smer sa počas schôdze potužili alkoholom

Matovič vyrobil podľa Pašku škandál. Posledné hodiny ho usvedčujú z klamstva. „Vraj ho napadli poslanci Smeru. Zo záznamu jasne vidieť, ako Matovič zozadu nič netušiaceho poslanca Smeru, ktorý míňal rečnícky pult, napadol a začal ho strkať. To, že došlo potom k naťahovačke o figurínu premiéra, bolo strkanie. Ani záznam z bezpečnostných kamier nenasvedčuje tomu, o čom hovorí Matovič a Viskupič,“ povedal Paška.

Vyjadrenie upratovačky

Podľa predsedu NR SR aby Matovič a Viskupič potvrdili, že sú objektom atakov, začali klamať a vymýšľať si. „Niet lepšieho dôkazu, ako je vyjadrenie upratovačky, s ktorou vraj Matovič hovoril a ktorá vraj z poslaneckého klubu Smeru povynášala desiatky fliaš alkoholu. Zrazu Matovič hovorí, že nešlo o klub, ale o ubytovňu. Ani zamestnanci NR SR, ani nikto o tom s Matovičom nehovoril,“ zdôraznil.

Paška cíti, že atmosféra v parlamente je zlá a snažil sa avizovať niektoré opatrenia. Novela rokovacieho poriadku pomôže trošku navodiť poriadok a inú atmosféru aj z hľadiska externého poriadku a bezpečnosti NR SR. Upozornil tiež, že muž, ktorý včera hodil monitor do zamestnankýň NR SR, je niekoľkokrát súdne trestaná osoba, ktorá je stíhaná od januára za to, že napadol ženu, kopal ju, ťahal za vlasy. „To sú ľudia, ktorí prichádzajú za ruky s poslancami OĽaNO prezentovať svoj občiansky názor a nesúhlas s vládou,“ vyhlásil.

Parlament rozvrátili blázni

Čo robia neštandardné politické subjekty, to prekračuje podľa Pašku medze. Zaspomínal si, ako v roku 2011 vtedajší predseda parlamentu Richard Sulík stanovil Paškovi ako predsedovi klubu Smer-SD čas, ktorý môže využiť na prezentáciu ich názoru. „Pamätám si prejav, ktorý som mal o pol šiestej, pri odvolávaní premiérky. Vtedy po celej noci nemal problém ani Sulík, ani Matovič, ani Viskupič. Títo demokrati. Ak niekto využije svoje právo obštruovať a nezúčastní sa na rokovaní, títo zrazu bojujú za demokraciu. Parlament rozvrátili títo blázni a poloblázni, ktorí vniesli neuveriteľné napätie do rokovania NR SR,“ vyhlásil.

Paška chce pozvať na rokovanie predstaviteľov štandardných politických strán, ktorými sú okrem Smeru-SD podľa neho KDH, SDKÚ-DS a Most-Híd. „Budeme s nimi hovoriť, ako znovu vrátiť do NR SR nie pokoj, lebo konflikt patrí do parlamentu, ale konflikt ideový a hodnotový, ale nie urážky. Verím, že lídri týchto strán moju ponuku prijmú,“ dodal.

Paška sa neospravedlnil OĽaNO za podľa nich klamlivé tvrdenia

Poslanec za OĽaNO Igor Hraško dnes pred hlasovaním vyzval predsedu parlamentu Pavla Pašku, aby sa verejne ospravedlnil za klamstvá, ktoré povedal na tlačovej besede na adresu obyčajných ľudí. Paška pred médiami vyhlásil, že muž, ktorý v utorok hodil monitor do zamestnankýň NR SR, je niekoľkokrát súdne trestaná osoba, ktorá je stíhaná od januára za to, že napadol ženu, kopal ju a ťahal za vlasy. „To sú ľudia, ktorí prichádzajú za ruky s poslancami OĽaNO prezentovať svoj občiansky názor a nesúhlas s vládou,“ konštatoval Paška.

„To je klamstvo, my sme ho nepozvali,“ zdôraznil Hraško v pléne. Poslanec za OĽaNO požiadavku na Paškovo ospravedlnenie predniesol ako procedurálny návrh, predseda parlamentu o ňom nedal hlasovať a ani sa neospravedlnil, pokračoval vo vedení schôdze a dal hlasovať o prerokovanom bode programu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor HraškoIgor MatovičPavol PaškaRichard Sulík
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD