Mayer si v olympijskom super G vyjazdil zlato, napodobnil legendárneho Herminátora

Matthias Mayer
Rakúšan Matthias Mayer počas piatkového super G na olympiáde v Pjongčangu, v ktorom bol najrýchlejší a získal zlatú medailu. Pjongčang, 16. február 2018. Foto: SITA/AP.

PJONGČANG 16. februára (WebNoviny.sk) – Rakúsky reprezentant v zjazdovom lyžovaní Matthias Mayer získal zlatú medailu v super G na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Prelink

Víťaz zjazdu zo ZOH 2014 v Soči si štvrtkové deviate miesto v najkĺzavejšej disciplíne vynahradil v piatok. Dvadsaťsedemročný Rakúšan vyhral piatkové super G s náskokom 13 stotín sekundy pred Švajčiarom Beatom Feuzom, bronz si vybojoval obhajca najcennejšieho kovu v tejto disciplíne Nór Kjetil Jansrud (+0,18 s).

„Mám za sebou skvelú jazdu. Podarilo sa mi vybojovať druhé olympijské zlato a mám z neho obrovskú radosť. O to väčšiu, že rozostupy medzi jazdcami nie sú veľké. Náročnosť súťaží v Pjongčangu je o to väčšia, že miestne svahy až tak dobre nepoznáme. Víťazstvo je preto o to cennejšie,“ povedal víťazný Mayer pre Olympijský informačný servis.

Matthias Mayer sa v piatok stal druhým rakúskym víťazom super G na ZOH, pred ním sa to podarilo v Nagane 1998 legendárnemu Hermannovi Maierovi.


ZOH 2018 v Pjongčangu

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Muži – super G – koenčné poradie: 1. Matthias Mayer (Rak.) 1:24,44 min, 2. Beat Feuz (Švaj.) +0,13 s, 3. Kjetil Jansud (Nór.) +0,18, 4. Blaise Giezendanner (Fr.) +0,38, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,49, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,69, 7. Dominik Paris (Tal.) +0,74, 8. Andreas Sander (Nem.) +0,77, … 39. Andreas Žampa (SR) +4,45

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aksel Lund SvindalAndreas ŽampaBeat FeuzDominik ParisKjetil JansrudMatthias MayerVincent Kriechmayr