ME: Bronz pre skifára Babača, Sagová deviata

Lukáš Babač
Lukáš Babač Foto: SITA/Michal Burza

MONTEMOR-O-VELHO 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v portugalskom meste Montemor-o-Velho (10. – 12. 9. 2010) vybojoval bronzovú medailu v skife ľahkých váh.

Dvadsaťpäťročný Piešťanec si v sobotňajšom popoludňajšom A-finále tejto neolympijskej disciplíny, v ktorom sa rozhodovalo o konečnom umiestnení na 1. – 6. mieste, začal opatrnejšie. Po 500 m bol štvrtý, na ďalších dvoch medzičasoch dvojkilometrovej trate figuroval ešte o priečku nižšie, ale v záverečnom finiši predstihol dánskeho i poľského súpera, vďaka čomu sa vyšvihol na stupeň víťazov. Babač naplnil medailové prognózy, do jeho zbierky pribudol druhý cenný kov z kontinentálneho šampionátu. Pred dvoma rokmi v gréckom Maratóne získal striebro medzi „ťažkými“ skifármi, vlani v bieloruskom Breste skončil v rovnakej disciplíne štvrtý.

Slovenská reprezentantka Barbora Sagová sa tiež predstavila v skife ľahkých váh, v ktorom obsadila konečnú 9. pozíciu. Dvadsaťdvaročná členka SVK Bratislava dokázala v sobotňajšom B-finále (o 7. – 10. miesto) predstihnúť len jednu súperku a bola v ňom tretia.

Výsledky – sobota:

MUŽI

skif ľahkých váh – A-finále (o 1. – 6. miesto): 1. Marcello Miani (Tal.) 7:45,41 min, 2. Jaap Schouten (Hol.) 7:49,18, 3. Lukáš Babač (SR) 7:51,45, 4. Henrik Stephansen (Dán.) 7:52,60, 5. Bartlomiej Lesniak (Poľ.) 8:00,26, 6. Maxime Goisset (Fr.) 8:02,95

ŽENY

skif ľahkých váh – B-finále (o 7. – 10. miesto): 1. Coralie Simonová (Fr.) 8:30,11, 2. Olivia Wyssová (Švajč.) 8:41,55, 3. Barbora Sagová (SR) 9:11,55, 4. Tania Saraivová (Portug.) 9:19,58