ME: Slovenky na záver v A-skupine víťazne nad Litvou

Slovenky prehrali v príprave na ME s Britkami
Zľava: Lucia Kupčíková zo Slovenska a Natalie Stafforf z Veľkej Británie počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia. Bratislava, 15. jún 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

BYDGOSZCZ 20. júna (WEBNOVINY) – Slovenské basketbalistky zvíťazili vo svojom záverečnom treťom súboji v A-skupine majstrovstiev Európy v Poľsku (18. júna – 3. júla 2011) v bydgoszczskej hale Luczniczka nad reprezentáciou Litvy 57:46. Účinkovanie na šampionáte sa však pre ne týmto zápasom skončilo, keďže cestu do osemfinále im zahatali prehry v prvých dvoch súbojoch s Ruskom 66:68 a Tureckom 60:76.

Slovenky začali proti Litve výborne, v 3. min viedli 7:1 a v závere prvej štvrtiny získali až 10-bodový náskok 18:8. Druhá desaťminútovka síce priniesla chudobnú bodovú úrodu, no aj ešte vyšší slovenský náskok 31:14 v 20. min. Až 19-bodové vedenie 36:17 mali zverenky Natálie Hejkovej v 22. min. Takmer ho však prešustrovali, Litovčanky v 34.min znížili až na 42:46.

Mišurovej dve dôležité trojky v polovici poslednej štvrtiny znamenali znova dvojciferný rozdiel v skóre 52:42. Ten slovenské reprezentantky upokojil a dokráčali k zaslúženému víťazstvu. Pre zdravotné problémy vôbec nevybehli na ihrisko krídelníčka Luisa Michulková a pivotka Klaudia Lukačovičová.

hlas trénerky Slovenska Natálie Hejkovej

„Nechceli sme odísť zo šampionátu smutné, čomu sme víťazstvom v poslednom zápase zabránili. Hráčky sa na súboj s Litvou dostatočne motivovali, výborne zvládli aj zmenu herného systému, keď sme nastúpili so štyrmi vysokými dievčatami naraz na ihrisku. Škoda, že sme to nemohli uplatniť už v predchádzajúcom súboji proti Turecku, no len krátko pred jeho začiatkom som sa dozvedela, že krídelníčka Luisa Michulková nemôže hrať. Vtedy už nebol čas na takýto experiment. Okrem Michulkovej nehrala proti Litve zo zdravotných dôvodov ani Klaudia Lukačovičová, ktorá mala nejaké črevné problémy,“ skonštatovala na pozápasovej tlačovej konferencii trénerka Slovenska Natália Hejková.

Najlepšou strelkyňou Slovenska Lawlessová

Najlepšou strelkyňou slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie, ktorá s jedným víťazstvom a dvoma prehrami nepostúpila zo základnej A-skupiny ME 2011 v Poľsku, bola americká rodáčka Erin Lawlessová. Dvadsaťšesťročná hráčka pochádzajúca z Downers Grove v americkom štáte Illinois nastrieľala v troch zápasoch dovedna 34 bodov (priemer 11,3 b. na jeden duel), len o dva menej dala kapitánka družstva Lucia Kupčíková. Tá bola s priemerom 31 odohraných minút nielen najvyťaženejšou hráčkou vo výbere trénerky Natálie Hejkovej, ale spoločne s ďalšou krídelníčkou Katarínou Tetemondovou doskočili aj najviac lôpt (po 14, priemer na zápas 4,7). Najviac presných prihrávok (7) rozdala spoluhráčkam drobná rozohrávačka Darina Mišurová. Už spomenutá Tetemondová nazbierala najviac faulov (13), no získala aj najviac lôpt (4). A najlepšia strelkyňa Slovenska Lawlessová sa zo 14 pokusov z čiary trestného hodu ani raz nepomýlila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia KupčíkováNatália Hejková
Firmy a inštitúcie Slovenská basketbalová reprezentácia žien