Obrazom: Francúzov zostrelil Éder, nezískali tretí titul

Euro 2016
Smutní futbalisti Francúzska po finálovom zápase majstrovstiev Európy, v ktorom podľahli Portugalčanom 0:1 po predĺžení. Paríž, 10. júl 2016. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – Portugalsko sa stalo desiatou krajinou, ktorá sa teší z titulu futbalového šampióna starého kontinentu. Futbalisti Seleccao v nedeľňajšom finále na XV. majstrovstvách Európy na parížskom Stade de France zdolali domácich Francúzov. Hrdinom sa stal Éder, ktorý v 109. minúte prestrelil brankára Huga Llorisa.

Záverečný turnaj majstrovstiev Európy sa hrá od roku 1960, vo Francúzsku sa práve skončila jeho pätnásta edícia. Po tri prvenstvá majú Nemecko (1972, 1980, 1996) a Španielsko (1964, 2008, 2012), dvojnásobný šampión Francúzsko (1984, 2000) aktuálne v domácom prostredí nevyužilo možnosť dotiahnuť sa na najlepšie duo v historickom poradí.

Jedným prvenstvom na ME disponujú ZSSR (1960), Taliansko (1968), Československo (1976 – pamätné finálové víťazstvo v Belehrade nad Nemeckom až po strelách zo značky pokutového kopu), Holandsko (1988), Dánsko (1992), Grécko (2004).a „čerstvo“ aj Portugalsko (2016).

Obrazom: Finále ME 2016 vo futbale
Finále ME vo futbale: Portugalsko - Francúzsko

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.