ME vo futbale 2020: Kompletný program a výsledky (video+foto)

ME vo futbale 2020
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Majstrovstvá Európy vo futbale sa mali pôvodne konať od 12. júna do 12. júla 2020, ale pandémia koronavírusu spôsobila ich odklad o rok a prebiehajú od 11. júna až 11. júla 2021.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Európsky šampionát sa konala v jedenástich mestách (Rím, Baku, Kodaň, Petrohrad, Londýn, Bukurešť, Amsterdam, Glasgow, Sevilla, Mníchov, Budapešť) a Slovensko je v základnej E-skupine, kde nastúpi postupne proti Poľsku, Švédsku (oba zápasy sa hrajú v Petrohrade) a Španielsku (dejiskom zápasu je Sevilla).

Pôvodne mal byť spoluorganizátorom aj Dublin, no nedokázal garantovať účasť fanúšikov a vzdal sa usporiadateľských práv. Práve v írskej metropole malo pôvodne hrať aj Slovensko, no prvé dva jeho zápasy v E-skupine sa presunuli do Petrohradu, tretie absolvuje v Seville namiesto Bilbaa.

Zloženie základných skupín ME vo futbale 2020

  • A-skupina: Turecko, Taliansko, Wales, Švajčiarsko
  • B-skupina: Dánsko, Fínsko, Belgicko, Rusko
  • C-skupina: Holandsko, Ukrajina, Rakúsko, Severné Macedónsko
  • D-skupina: Anglicko, Chorvátsko, Česko, Škótsko
  • E-skupina: Španielsko, Švédsko, Poľsko, SLOVENSKO
  • F-skupina: Maďarsko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko

Kompletný program ME vo futbale 2020

  • časy sú v SELČ

Piatok – 11. jún

Sobota – 12. jún

Nedeľa – 13. jún

  • D-skupina: Anglicko – Chorvátsko 1:0 (0:0)
  • C-skupina: Rakúsko – Macedónsko 3:1 (1:1)
  • C-skupina: Holandsko – Ukrajina 3:2 (0:0)

Pondelok – 14. jún

  • E-skupina: Španielsko – Švédsko 0:0

Utorok – 15. jún

  • F-skupina: Maďarsko – Portugalsko 0:3 (0:0)
  • F-skupina: Francúzsko – Nemecko 1:0 (1:0)

Streda – 16. jún

Štvrtok – 17. jún

  • C-skupina: Ukrajina – Severné Macedónsko 2:1 (2:0)
  • B-skupina: Dánsko – Belgicko 1:2 (1:0)
  • C-skupina: Holandsko – Rakúsko 2:0 (1:0)

Piatok – 18. jún

Sobota – 19. jún

  • F-skupina: Maďarsko – Francúzsko 1:1 (1:0)
  • F-skupina: Portugalsko – Nemecko 2:4 (1:2)
  • E-skupina: Španielsko – Poľsko 1:1 (1:0)

Nedeľa – 20. jún

Pondelok – 21. jún

Utorok – 22. jún

Streda – 23. jún

  • E-skupina: SLOVENSKO – Španielsko 0:5 (0:2)

Sobota – 26. jún (osemfinále)

Nedeľa – 27. jún (osemfinále)

  • Holandsko – ČESKO 0:2 (0:0)
  • BELGICKO – Portugalsko 1:0 (1:0)

Pondelok – 28. jún (osemfinále)

Utorok – 29. jún (osemfinále)

Piatok – 2. júl (štvrťfinále)

Sobota – 3. júl (štvrťfinále)

Utorok – 6. júl (semifinále)

Streda – 7. júl (semifinále)

Nedeľa – 11. júl (finále)

TALIANSKO – Anglicko 1:1 po predĺžení (0:1, 1:0 – 0:0) * 3:2 penaltový rozstrel

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom