ME vo futbale 2020: Portugalsko zlomilo Maďarsko až v závere, dva góly strelil Ronaldo (foto)

ME vo futbale 2020: Maďarsko - Portugalsko
Maďarský reprezentant Endre Botka (vpravo) a Portugalčan Diogo Jota počas zápasu F-skupiny na ME vo futbale 2020. Budapešť (Puskás Arena), 15. jún 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 15. júna 19:52

Súboje v základnej F-skupine na ME vo futbale 2020 otvoril zápas medzi Maďarskom a Portugalskom, v ktorom sa čakalo na gól až do 84. minúty, kedy sa presadil Raphael Guerreiro. O tri minúty neskôr z pokutového kopu skóroval Cristiano Ronaldo a portugalská hviezda potom v druhej minúte nadstaveného času uzavrela gólový účet zápasu.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

ME vo futbale 2020

• F-skupina

Maďarsko Portugalsko 0:3 (0:0)

• Puskás Aréna (Budapešť)

84. min – 0:1 R. Guerreiro
87. min – 0:2 C. Ronaldo (pok. kop)
90.+2 min – 0:3 C. Ronaldo

Žlté karty: 2 – 1
83. L. Nego, 86. W. Orban – 38. R. Dias

strely celkovo (na bránu): 5:11 (3:7), rohové kopy: 0:6, ofsajdy: 2:1, držanie lopty (v %): 36 – 64, rozhodcovia: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (všetci Tur.)

Maďarsko: Gulácsi – Botka, Orban, Attila Szalai – Á. Nagy – Lovrencsics, Kleinheisler (78. Sigér), Schäfer (66. Nego), Fiola (89. K. Varga) – Ádám Szalai, Sallai (78. Schön)
Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – Danilo Pereira, W. Carvalho (81. R. Sanchéz), B. Fernandes (89. J. Moutinho) – Ronaldo, Diogo Jota (81. A. Silva), B. Silva (71. R. Silva)