ME vo futbale 2020: Španielsko v osemfinále vyradilo Chorvátsko, v zápase padlo osem gólov (foto)

ME vo futbale 2020 (osemfinále): Chorvátsko - Španielsko
Strelecký pokus Španiela Kokeho počas osemfinálového zápasu na ME vo futbale 2020 proti Chorvátsku. Kodaň (Parken Stadium), 28. jún 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 28. júna 23:51

Futbalisti Španielska v pondelňajšom osemfinálovom zápase na európskom šampionáte porazili Chorvátov 5:3 po predĺžení.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

Počas väčšej časti duelu v Kodani mala „La Furia Roja“ územnú prevahu, ale inkasovala ako prvá. Už v 20. minúte stredopoliar Pedri prihrával vlastnému brankárovi Unaiovi Simonovi, tomu však lopta preskočila priehlavok a skončila v bránke. Ešte pred prestávkou sa španielskemu tímu podarilo vyrovnať zásluhou Pabla Sarabiu.

Po zmene strán na neho nadviazali spoluhráči Cesar Azpilicueta s Ferranom Torresom v 57. resp. 77. minúte a zdalo sa, že Španieli si zabezpečia postup už v riadnom hracom čase. Chorváti sa však nevzdali a odmenou im boli presné zásahy dvoch striedajúcich hráčov – v 85. minúte Mislav Oršič a už v nadstavenom čase Mario Pašalič vyrovnal.

Španielsky tím v predĺžení nenechal nič na náhodu a v jeho prvej časti sa do listiny strelcov zapísali Álvaro Morata a Mikel Oyarzabal. Tento náskok si už udržali a zostali v hre o zlato.

ME vo futbale 2020

• osemfinále

Chorvátsko – Španielsko 3:5 po predĺžení (1:1, 2:2 – 0:2)

• Parken Stadium (Kodaň)

20. min – 1:0 Pedro (vl. gól)
38. min – 1:1 P. Sarabia
57. min – 1:2 C. Azpilicueta
77. min – 1:3 F. Torres
85. min – 2:3 M. Oršič
90.+2 min – 3:3 M. Pasalič
100. min – 3:4 Á. Morata
103. min – 3:5 M. Oyarzabal

Žlté karty: 2 – 0
73. M. Brozovič, 84. D. Čaleta-Car

strely celkovo (na bránu): 12:23 (6:10), rohové kopy: 1:8, ofsajdy: 6:3, držanie lopty (v %): 38 – 62, rozhodcovia: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (všetci Tur.)

Chorvátsko: Livakovič – Juranovič (74. Brekalo), D. Vida, Čaleta-Car, Gvardiol – Brozovič – Modrič (114. L. Ivanušec), Kovačič (79. A. Budimir) – Vlašič (79. M. Pasalič), B. Petkovič (46. A. Kramarič), Rebič (67. M. Orčič)
Španielsko: Simón – Azpilicueta, García (71. P. Torres), Laporte, Gayá (77. J. Alba) – Koke (78. F. Ruíz), S. Busquets (102. Rodri),  Pedri – F. Torres (87. Oyarzabal), Morata, Sarabia (71. D. Olmo)

Fanúšikovia počas osemfinálového zápasu na ME vo futbale 2020 medzi Chorvátskom a Španielskom. Kodaň (Parken Stadium), 28. jún 2021. Foto: SITA/AP.
Španielsky reprezentant Aymeric Laporte v hlavičkovom súboji s Chorvátom Brunom Petkovičom počas osemfinálového zápasu na ME vo futbale 2020. Kodaň (Parken Stadium), 28. jún 2021. Foto: SITA/AP.