ME vo futbale 2020: Ukrajina v dramatickom zápase vyradila Švédsko, víťazný gól padol v 121. minúte (foto)

ME vo futbale 2020: Švédsko - Ukrajina
Ukrajinský reprezentant Mykola Matvijenko v súboji so Švédom Sebastianom Larssonom počas osemfinálového zápasu na ME vo futbale 2020. Glasgow (Hampden Park), 29. jún 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 29. júna 23:45

Futbalisti Ukrajiny v poslednom osemfinálovom zápase na európskom šampionáte zdolali Švédov 2:1 po predĺžení.

Viac o téme: ME vo futbale 2020

V Glasgowe sa najtesnejšieho vedenia ujali Ukrajinci v 27. minúte strelou Oleksandra Zinčenka ľavačkou, no rovnako ľavou nohou ešte pred prestávkou vyrovnal Emil Forsberg. V druhom polčase obe mužstvá nastrelili konštrukciu bránky súpera, Švédi dokonca dvakrát, no skóre sa nemenilo a duel dospel do predĺženia.

V predĺžení predčasne putoval pod sprchy Marcus Danielson a ukrajinský tím presilovku o jedného hráča napokon využili. Zdalo sa, že na rad prídu pokutové kopy, no striedajúci Artem Dovbyk po centri Zinčenka poslal loptu do švédskej bránky a rozhodol o postupe Ukrajincov.

ME vo futbale 2020

• osemfinále

Švédsko – Ukrajina 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0 – 0:1)

• Hampden Park (Glasgow)

27. min – 0:1 O. Zinčenko
43. min – 1:1 E. Forsberg
120.+1 min – 1:2 A. Dovbyk

Žlté karty: 2 – 2
70. D. Kulusevski, 85. E. Forsberg – 79. A. Jarmolenko, 120.+1 A. Dovbyk

Červená karta: 1 – 0
98. M. Danielson

strely celkovo (na bránu): 13:13 (3:4), rohové kopy: 6:2, ofsajdy: 2:3, držanie lopty (v %): 46 – 54, rozhodcovia: Daniele Orsato – Alessandro Giallatini, Fabiano Preti (všetci Tal.)

Švédsko: Olsen – Lustig (83. Kraft), Lindelöf, Danielson, Augustinsson (83. Bengtson), Seb. Larsson (97. Claesson), K. Olsson (101. Helander), Ekdal, Forsberg, Kulusevski (97. Quaison), Isak (97. Berg)
Ukrajina: Buščan – O. Karavajev, Kryvcov, Zabarnyj, Matvijenko – Šaparenko (61, Malinovskij), Stepanenko (94. Makarenko), Sydorčuk (117. Bezus) – Jarmolenko (106. Dovbyk), Jaremčuk (91. Besedin / 101. Cygankov), Zinčenko

Fanúšikovia počas osemfinálového zápasu na ME vo futbale 2020 medzi Švédskom a Ukrajinou. Glasgow (Hampden Park), 29. jún 2021. Foto: Robert Perry/Pool Photo via AP.
Reprezentanti Ukrajiny pred osemfinálovým zápasom na ME vo futbale 2020 proti Švédsku. Glasgow (Hampden Park), 29. jún 2021. Foto: Stu Forster/Pool via AP.
Švédsky reprezentant Ludwig Augustinsson počas osemfinálového zápasu na ME vo futbale 2020 proti Ukrajine. Glasgow (Hampden Park), 29. jún 2021. Foto: SITA/AP.