Mečíř ml. si na Wimbledone nezahrá, stopol ho Francúz

Miloslav Mečíř ml. na Roland Garros prehral s Kamkem
Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. podľahol Nemcovi Tobiasovi Kamkemu za 151 minút 5:7, 6:7 (2), 6:7 (1), keď zlyhal v koncovkách vyrovnaných setov. Foto: SITA/AP

LONDÝN 19. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. si nezahrá hlavnú súťaž vo dvojhre na slávnom Wimbledone. Vo štvrtkovom súboji finálového 3. kola londýnskej kvalifikácie Mečíř ml. podľahol Francúzovi Pierrovi-Huguesovi Herbertovi (19.) za 159 minút 6:4, 3:6, 5:7, 4:6. Mečíř rebríčkovo vyššie postavenému hráčovi vzdoroval, ale v koncovke štvrtého setu sa neubránil šiestemu mečbalu Francúza.

Mečíř ml. nezopakoval svoj úspech z parížskej antuky, kde sa nedávno prvý raz v kariére prebojoval z kvalifikácie do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji. Z dejiska kvalifikácie na Wimbledon v Roehamptone si za dve víťazné kolá odnáša prémiu 13 500 libier a 16 bodov do renkingu.

Zatiaľ zostáva v Anglicku

„Možno som zvolil trochu zlú taktiku, lebo kurt, na ktorom som dnes hral, bol o dosť horší ako tie z predchádzajúcich dní. Veľmi zle sa na ňom hralo od základnej čiary. Škoda nevyužitých šanci v treťom sete. Potom mi už ubúdali sily a súper bol lepší. Mám však veľkú radosť, že som sa dostal aspoň do 3. kola, pretože som bol od minulého štvrtka chorý a zvažoval som, či kvalifikáciu vôbec budem hrať. Zatiaľ zostávam v Anglicku, pretože ako možný ´lucky loser´ môžem ísť do hlavného klubu. Počul som, že už teraz sa odhlásili štyria hráči z hlavnej,“ uviedol Miloslav Mečíř ml. pre agentúru SITA.

Tretí grandslamový turnaj sezóny Wimbledon sa hrá na tráve All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v Londýne v dňoch 23. júna – 6. júla a celkovo je dotovaný sumou 25 miliónov libier. Priamo v hlavnej singlovej súťaži mužov sa zo Slovákov predstavia Martin Kližan a Lukáš Lacko.

Dvadsaťšesťročný pražský rodák Mečíř mladší, momentálne 183. vo svetovom rebríčku ATP (osobné maximum), v premiérovom zápase s 23-ročným Francúzom Pierrom-Huguesom Herbertom (130. v reningu WTA) vyhral prvý set 6:3, ale v ďalších troch ťahal za kratší koniec.

Mečíř neudržal podanie

Jedným z rozhodujúcich momentov bolo, že si slovenský tenista neudržal podanie v jedenástom geme tretieho dejstva a súpera pustil do vedenia 2:1 na sety. Vo štvrtom sete inkasoval Mečíř hneď na začiatku brejk a za stavu 3:5 odvrátil pri svojom podaní prvé dva mečbaly súpera. Potom čelil stavu 4:5 a 0:40 pri servise Francúza a zmazal ďalšie tri mečbaly. Herbert si napokon vybojoval aj šiesty a ten už premenil.

Finále kvalifikácie o Wimbledon sa na rozdiel od prvých dvoch kôl hralo na tri víťazné sety.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 3. kolo (finále):

Pierre-Hugues Herbert (Fr.-19) – Miloslav Mečíř ml. (SR) 4:6, 6:3, 7:5, 6:4 za 159 minút

Viac k osobe Lukáš LackoMartin KližanMiloslav MečířMiloslav Mečíř ml.