Média píšu o rozchode Djokoviča a Vajdu, tenista to popiera

Novak Djokovič - Rafael Nadal
Srbský tenista Novak Djokovič počas finálového zápasu US Open, v ktorom prehral so Španielom Rafaelom Nadalom 2:6, 6:3, 4:6, 1:6. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Srbský líder svetového rebríčka tenistov Novak Djokovič rezolútne poprel oprávnenosť chýrov o možnom konci jeho spolupráce so slovenským trénerom Mariánom Vajdom.

„Je prvý muž môjho tímu a ním aj zostane,“ cituje Djokoviča Kurir, ktorý predtým – s odvolaním sa na svoje zdroje – hlásil, že kooperácia sa skončí na januárových melbournských grandslamových Australian Open. V podobnom, hoci netermínovanom a nezáväznejšom tóne, referoval aj francúzsky L´Equipe.

Djokovičove postoje

„Viem viac ako vy, ale neprislúcha mi hovoriť o tom. Novak pristúpi k zmene, keď to bude považovať za nevyhnutné. Prijme najlepšie rozhodnutie. Som si istý, že nasledujúca sezóna mu bude patriť. Už na tom pracuje,“ cituje L´Equipe Dušana Vemiča, ktorý pred septembrovým nadviazaním spolupráce s Kristinou Mladenovicovou bol v zázemí Djokoviča ako Vajdov asistent a napríklad v zastúpení viedol časť prípravy pred newyorskými US Open, čo slovenský kouč po Wimbledone potvrdil pre agentúru SITA.

Šumy o možnej zmene zosilneli po tom, ako do realizačného štábu v lete pribudol poľský poradca Wojciech Fibak. Djokovič počas tohtotýždňového turnaja v Pekingu, na ktorom môže stratiť post svetovej jednotky, podľa Tennis World uviedol, že po medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických pracoval v Monte Carle práve s Fibakom. Dvadsaťšesťročný Belehradčan teraz predznamenal, že rozhodnutie o prípadnom pokračovaní tejto kooperácie padne po ázijskom turné.

Djokovič
Foto: SITA/Ivan Kopčáni

Spolupráca Vajdu a Djokoviča

Vajda je trénerom Djokoviča od polovice sezóny 2006. Od leta 2009 do apríla 2010 sa delil o kompetencie s Američanom Toddom Martinom, kým Srb na rozlúsknutie nejasnej situácie napokon vyhlásil: „Nepracujem už s Toddom Martinom. Nechcem sa s ním viac radiť. Skúšal som pracovať s dvoma trénermi a Todd je fantastický človek, ktorý má skúsenosti na rozdávanie, ale v konečnom dôsledku tento model nefungoval. Rozišli sme sa v dobrom. Rozhodol som sa mať opäť iba jedného kouča na plný úväzok – Mariána Vajdu. Dúfam, že nás čaká veľa úspechov.“

Na sklonku predmetného ročníka 2010 sa Djokovič podieľal na triumfe Srbska v Davisovom pohári a jeho následná sezóna 2011 patrí medzi najúspešnejšie v histórii tenisu. Získal počas nej 10 titulov. Vlani nazbieral 6 trofejí, tento rok zatiaľ 3 primáty vrátane vrcholných AO. Vo finále Wimbledonu prehral s domácim Andym Murraym a vo finále US Open nestačil na Španiela Rafaela Nadala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián VajdaNovak Djokovič