Média zavádzajú, tvrdí matka Amandy Bynes

Americká herečka Amanda Bynes
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Matka psychicky labilnej americkej herečky Amandy Bynes tvrdí, že médiá poskytujú o jej dcére zavádzajúce informácie.

„Rada by som všetkých upozornila na to, že 99 percent vecí, čo sa napíše o mojej dcére, je nepravdivých a zavádzajúcich,“ vysvetlila 66-ročná Lynn Bynes v rozhovore pre magazín People.

„Pokiaľ nejde o vyjadrenie nášho rodinného právnika Tamara Arminaka, berte všetko, čo o Amande čítate, s rezervou. Prosím vedzte, že ani ja, ani ostatní členovia rodiny sme sa nikdy nevyjadrovali k jej liečbe alebo diagnóze,“ povedala na margo množstva informácií, ktoré sa o jej dcére objavujú v médiách.

„Pre túto chvíľu by sme si radi nechali stav našej dcéry pre seba. Ďakujeme všetkým za srdečnú podporu a veríme, že sa Amande dostane súkromia a rešpektu, ktoré si počas tejto skúšky zaslúži. Ja aj môj manžel Amandu milujeme a vieme, že sa z tejto situácie dostane,“ dodala.

Obrazom: Americká herečka Amanda Bynes

Dvadsaťsedemročná Bynes je na psychiatrii od 24. júla, keď založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v kalifornskom meste Thousand Oaks. Herečku najprv poslali na 72-hodinový nedobrovoľný pobyt na psychiatrii, keďže podľa policajtov predstavovala nebezpečenstvo pre seba alebo iných.

Po uplynutí 72 hodín sudca rozhodol, že herečka zostane na psychiatrii ešte dva týždne. Následne súd predĺžil jej pobyt v nemocnici o ďalší mesiac, pričom herečku zveril do poručníctva jej matky Lynn.

Tá sa do 30. septembra mala starať o jej základné potreby a financie, avšak rozhodlo sa o predĺžení tohto obdobia až do 17. decembra. V rovnakom termíne by sa malo prerokovať aj jej prepustenie z liečebne.

Amanda Bynes, ktorá je známa z filmov Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Easy A (2010), má v poslednom období problémy aj so zákonmi.

Bynes zatkli v apríli 2012 za šoférovanie pod vplyvom omamných látok. Už o niekoľko dní neskôr údajne spôsobila dopravnú nehodu a ušla z miesta činu. Ďalšiu autonehodu spôsobila v auguste, pričom aj vtedy ušla z miesta incidentu. Za tieto skutky dostala trojročnú podmienku.

Tento rok v máji ju zas zatkli po tom, čo z okna 36. poschodia vyhodila vodnú fajku. Do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu. Nasledujúcu noc strávila vo väzbe.

Momentálne je obvinená z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi. Za spomínané júlové založenie ohňa na cudzom pozemku však nečelí žalobe, pretože policajti usúdili, že jej čin súvisel s psychickou poruchou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda Bynes