Medvedev zmenil po voľbách názor na pestrejší parlament

Medvedev
Foto: SITA, AP

MOSKVA 6. decembra (WEBNOVINY) – Ruský prezident Dmitrij Medvedev v pondelok na margo výsledku nedeľňajších parlamentných volieb lakonicky poznamenal, že parlament bude aspoň „živší“.

Podľa Medvedeva, ktorý bol volebným lídrom vládnej strany Jednotné Rusko, nakoniec nie je až také zlé, že jeho strana stratila ústavnú väčšinu v Štátnej dume získanú vo voľbách spred štyroch rokov.

Ako poznamenal: „Všetkým nám je jasné, že pravda sa rodí iba v diskusii a nikto nemá na ňu monopol“. Samotný priebeh volieb prezident označil za „absolútne férový a demokratický“, cituje ho portál ruskej spravodajskej agentúry RIA Novosti.

Medvedev ešte v piatok v prejave k národu vyzval Rusov na urobenie „správneho rozhodnutia“ počas nedeľňajšieho hlasovania o novom zložení ruského parlamentu. Podľa jeho slov krajina potrebuje jednotný a fungujúci zákonodarný zbor, ktorý bude bez väčších vnútorných rozdielov pracovať pre dobro celého Ruska. Ako povedal, „nie je dobré, ak je parlament rozvrátený neprekonateľnými rozpormi a neschopný o ničom rozhodnúť, ako sa, nanešťastie, v našej histórii už stalo,“ vyhlásil Medvedev v narážke na zloženie zboru zo začiatku 90. rokov za vlády prezidenta Borisa Jeľcina.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij Medvedev