Medvedev zvíťazil vo finále turnaja ATP a pripísal si druhý singlový titul v kariére

Daniil Medvedev, tenis
Rus Daniil Medvedev vo finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Winston-Salem Open proti Stevovi Johnsonovi, 25. august 2018 Foto: SITA/AP

WINSTON-SALEM 26. augusta (WebNoviny.sk) – Ruský tenista Daniil Medvedev sa teší z celkového triumfu na podujatí ATP World Tour 250 na tvrdom povrchu v americkom Winstone-Saleme.

Vo finále tohto tradične prípravného turnaja pred štartom US Open Medvedev zdolal nasadenú osmičku Američana Steva Johnsona za 84 minút 6:4, 6:4 a pripísal si druhý singlový titul v kariére. Ten prvý získal 22-ročný takmer dvojmetrový rodák z Moskvy začiatkom tohto roka v austrálskom Sydney.

Medvedev sa stal prvým ruskom víťazom vo Winstone-Saleme, v šiestich zápasoch neprenechal súperom ani jeden set. V rebríčku ATP sa Medvedev posunul z 57. na 36. miesto a ocitol sa najvyššie v kariére. Jeho finálový súper Johnson sa nestal prvým hráčom v aktuálnej sezóne s víťazstvami na turnajoch na troch rôznych povrchoch. V apríli dominoval na antuke v Houstone a pred mesiacom na tráve v Newporte.

„Je to fantastický pocit. Na začiatku týždňa som si nepomyslel, že je také niečo vôbec možné. Necítil som potrebnú formu a istotu. Nakoniec som to vyhral bez straty setu, čo je úžasné,“ uviedol Daniil Medvedev na webe ATP World Tour.

ATP World Tour 250 Winston-Salem Open

• výsledky stretnutí sobotňajšieho finále dvojhry a štvorhry

Dvojhra – finále:
Daniil Medvedev (Rus.) – Steve Johnson (USA-8) 6:4, 6:4

Štvorhra – finále:
Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum-2) – Jamie Cerretani, Leander Paes (USA/India) 6:4, 6:2