Aktualizované: Matovič vyprovokoval Danka letenkou do Grécka, šéf parlamentu sa za reakciu ospravedlnil

Andrej Danko, Igor Matovič
Zľava: Predseda NR SR Andrej Danko a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Foto: SITA/Branislav Bibel - koláž WBN
  • aktualizované 12.9. 2019, 20:44

Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič sa dnes počas tajnej voľby podpredsedu NR SR pohádal so šéfom parlamentu Andrejom Dankom. Hádka sa spustila po tom, ako Matovič doniesol Dankovi jednosmernú letenku do Grécka. Danko dal Matovičovi letenku späť a začala sa slovná prestrelka.

„Si falošný, špinavec, buzerant. Ty mne nebudeš hovoriť, že som hajzel? Ja nemám papier na hlavu ako ty,“ kričal Danko na Matoviča. „Ty si predseda národnej rady? Predseda národnej rady povie v pléne poslancovi, že ty si buzerant?“ oboril sa na neho Matovič.

OĽaNO kúpilo jednosmernú letenku

Hnutie OĽaNO kúpilo Andrejovi Dankovi jednosmernú letenku do gréckych Atén. Reagovalo tým na Dankove vyjadrenia, že sa Slovensko môže viac zadlžovať. Letenka je na nedeľu 29. septembra.

„Andrej Danko tak môže odísť v dostatočnom predstihu pred voľbami, skôr než napácha ďalšie škody,“ informoval agentúru SITA hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Danko sa za svoju reakciu ospravedlnil

Predseda Národnej rady SR a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko sa ospravedlnil Lídrovi OĽaNO Igorovi Matovičovi za prehnanú reakciu.

„Aj Andrej Danko je len človek. Ospravedlňuje sa za prehnanú reakciu, no po tom, čo ho pán Matovič každý deň uráža a provokuje, čoho dôkazom je aj Matovičov včerajší vstup do tlačovej konferencie predsedu NR SR, kde hanlivým gestom narušil tlačovku, a tak isto aj dnešná provokácia za asistencie pána Marosza, ktorý si celý incident nahrával, sa jednoducho pán Danko neudržal a reagoval tak, ako reagoval. Nechcel tým však uraziť nikoho iného, ako samotného pána Matoviča,“ informoval agentúru SITA hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoIgor Matovič