Medzinárodný maratón mieru sa uskutoční s okresaným programom, obmedzený bude aj počet bežcov

Medzinárodný maratón mieru
Medzinárodného maratónu mieru sa môže zúčastniť len tisícka záujemcov. Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach sa uskutoční aj v roku 2020, avšak v značne oklieštenej forme.

Ako organizátori tradičného vytrvaleckého podujatia v stredu informovali prostredníctvom správy na svojom facebooku, počas prvého októbrového víkendu sa v nedeľu 4.10. uskutoční maratón s tisíckou účastníkov a o deň skôr minimaratón na 4,2 km s rovnakým počtom bežcov.

Mnoho disciplín museli odrieknuť

„Môžeme postupovať iba podľa toho, čo je dnes v platnosti a ideme do konca nad rámec v tom, že postupujeme podľa avizovaných zmien z pondelka 14.9., hoci tieto stále nie sú právoplatne zverejnené. Toto rozhodnutie smeruje k záchrane maratónu ako takého a zorganizovaniu tejto jedinej disciplíny v nedeľu 4. októbra s limitným počtom 1000 účastníkov. Vzhľadom na už zmienenú nejasnú a pre naše konkrétne potreby nezadefinovanú podobu obmedzení a tiež vzhľadom na časový formát disciplíny maratón, ktorý je 6 hodín, nie sme pripravení v nedeľu 4. októbra usporiadať pri zachovaní platných limitov ďalšie disciplíny,“ uvádza sa v správe.

V praxi to znamená, že smolu majú záujemcovia o polmaratón, maratónsku štafetu, súťaže na inline korčuliach aj handbikoch.

Uprednostnení budú Slovenskí bežci

Aj na maratónskej trati chystajú organizátori v štartovej listine obmedzenia, keďže na trať sa vydá iba tisícka záujemcov.

„Pri stanovení kritérií na zaradenie do štartovej listiny maratónu vychádzame z objektívnych faktov a vzhľadom k situácii v zahraničí budeme v prvom rade uprednostňovať domácich bežcov žijúcich trvalo na Slovensku,“ informovali košickí organizátori.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom