Mega lúpež diamantov je vyriešená, polícia zatkla 31 ľudí

Diamant za vyše milión eur je na predaj
Zamestnankyňa aukčnej siene Sotheby´s ukazuje 28,88 karátový diamant v hodnote vyše 1 750 000 amerických dolárov (viac ako 1 300 000 eur), ktorý je pripravený na dražbu v švajčiarskom Zürichu. Foto: SITA/AP Photo/Dominic Lipinski/PA Wire

BRUSEL 8. mája (WEBNOVINY) – Polícia zatkla v súvislosti s nedávnou veľkou diamantovou lúpežou v Bruseli 31 osôb.

Podozrivých zadržali počas koordinovanej akcie v Belgicku, Francúzsku a Švajčiarsku, informovala v stredu belgická prokuratúra.

Podľa jej údajov zatkli v utorok jedného podozrivého vo Francúzsku a šiestich v Švajčiarsku, 24 ďalších chytili pri raziách neďaleko Bruselu v stredu ráno.

Okrem veľkého množstva diamantov polícia pri operácii v Belgicku, do ktorej bolo zapojených vyše 300 policajtov, zaistila tiež hotovosť a luxusné autá.

Ozbrojení muži s maskami prezlečení za policajtov ukradli vo februári na letisku v Bruseli diamanty v hodnote 50 miliónov dolárov.

Stalo sa tak v čase, keď ich práve nakladali do lietadla. Dve vozidlá, ktoré viezli po štyroch ozbrojencov, zamierili k bezpečnostnej dodávke pri švajčiarskom dopravnom lietadle.

Nepadla ani jedna strela a nik nebol zranený. Obe autá po lúpeži ušli z miesta činu, jedno z nich sa neskôr našlo vypálené blízko letiska. Zlodejom sa podarilo dostať na pristávaciu plochu po tom, ako prerazili oplotenie letiska.

Išlo o jednu z najväčších lúpeží diamantov v histórii. Neopracované kamene sa nachádzali v 120 balíčkoch a smerovali z Antverp do Zürichu. Muž, ktorého zatkli vo Francúzsku, patril údajne do osemčlenného gangu, ktorý lúpež uskutočnil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom